« اگراعتراف بکنم! | اول دفتر | شکوری راد: حزب زنده است »

چه کسی داروی نظافت را سر خواهد کشید؟


جنایت و فضاحت بازداشتگاه کهریزک بر اثر دستپاچگی کسانی که می خواهند به هر ترتیب شده بر روی آن خاک بپاشند هر روز بیشتر و بدتر آشکارمی شود. در این مورد همه اتفاق نظر دارند که آنچه در این بازداشتگاه اتفاق افتاده است یک رسوایی بزرگ برای کشور وهمۀ کسانیست که به هر اندازه مسئولیتی در قبال آن داشته اند. از اراذل و اوباشی که در آنجا بکار گمارده شده و تا کسانی که آنها را بکار گرفته بوده اند، تا کسانی که آنجا را بر مبنای رفتار غیر قانونی پایه گذاری کردند و مسئولین وقت آنجا، تا کسانی که مسئولین بی پروا را برای آنجا نصب کردند، تا کسانی که باید بر آنجا نظارت می کردند و نکردند، تا کسانی که مجوز اعزام بازداشتی ها را به آنجا صادر کردند، تا فرماندهان نیروی انتظامی که به عنوان ضابط قضایی در آنجا عمل می کردند، تا مسئول ادارۀ زندانها، تا دادستان تهران که مسئول همۀ بازداشتی ها بوده است، تا رئیس دادسرای انتظامی قضات که اکنون امام جمعۀ موقت تهران شده است و می بایست پیش تر به کار قاضی بی پروای آنجا و دادستان تهران رسیدگی می کرد، تا رئیس پیشین قوۀ قضائیه که هر کاری زیر دستش خواستند، کردند و.... و بالاخره کسانی که افتضاح آنجا را می شنیدند و دم بر نمی آوردند تا کوس رسوائیش به صدا درآمد و رهبری ناگزیر به مداخله شد.
متاسفانه امروز هم که گند کار بالا آمده است عده ای بجای آنکه غصه بخورند که چرا چنین اتفاقاتی افتاده است به آقای کروبی خرده می گیرند که چرا جنایت و فضاحت آنجا را، پس از نا امیدی از رسیدگی درخور، افشا کرده است. ایستادگی ستودنی آقای کروبی، که مطابق با انتظاری است که از روحانیت ظلم ستیز شیعه می رود، بر سر دفاع از حقوق مظلومینی که در غربت زندان اسیر ددمنشی و وقاحت زندانبانان و بازجویان خود شده اند نقطۀ امیدی است برای تفکیک این رفتار ها از دینی که پیامبرش رحمت للعالمین بود و بشارت دهندۀ عدالت و قسط.
گفته شده است 12 نفر از مسئولین و دست اندرکاران آن بازداشتگاه مخوف برکنار و بازداشت شده اند. نام وسمت های رسمی هیچ یک از این افراد و اتهام مشخص هیچکدام اعلام نشده است و هیچ امیدی هم نیست که عدالت در مورد آنها اجرا شود. از این دستگاه قضا که پاشنۀ درش بر سیاست صاحبان قدرت می چرخد امید عدالت داشتن سادگی ست. مگر عدالت در مورد جنایتکاران قتل های زنجیره ای و فاجعۀ حمله به کوی دانشگاه در سال 78 که در هر دو مورد رهبری نظام بر جنایت آمیز بودن آنها شهادت داد اجرا شد که این بار چنین گمانی برود. تا وقتی قاضی مرتضوی نماد سیستم قضایی کشور است، امید عدالت از این دستگاه قضا بردن بی حاصل است ولو اینکه رئیس آن بگوید و یا حتی واقعاً ارادۀ عدالت داشته باشد.
با این حال داوری افکار عمومی و وجدان بیدار ملت کار خود را می کند. مگر فشار همین افکار عمومی نبود که منجر به بازداشت سعید امامی، امین ترین فرد دستگاه اطلاعاتی کشور در نزد مقامات عالی نظام، شد. و مگر او متهم به تدارک قتل ها و جاسوسی برای سرویس امنیتی اسرائیل نشد و مگر بر اساس ادعای زندانبانانش او ناگزیر نشد برای فرار از زیر بار همۀ مسئولیت قتل های زنجیره ای داروی نظافت را در زندان سر بکشد تا ماجرای آن جنایت ها بدون رسیدگی افشاگرانه به پایان برسد و همۀ کاسه و کوزه ها بدون رسیدگی و محاکمه بر سر کسی بشکند که دیگر دستش از جهان کوتاه است.
در مورد جنایتها و افتضاحات بازداشتگاه کهریزک که با اعلام کشته شدن فرزند دکتر روح الامینی در آنجا، تشت رسوائی آن بر زمین افتاد و موجب تعطیلی آن شد و با افشاگری آقای کروبی در مورد وقوع اعمال شنیع با زندانیان مجدداً رسوا شد و حتی انکاربدون بررسی مسئولان مربوطه و دست و پا زدنهای ناشیانه صدا و سیما و پرده پوشی های عجولانه و بی ثمر رئیس و برخی نمایندگان مجلس و تهاجم تبلیغاتی تریبونهای نماز جمعه علیه افشا کنندۀ این جنایت ها و شناعت ها نیز هرگز نتوانست ازرسوائی آن بکاهد، چرا چنین نشود. لابد آنان که بیش از آبروی نظام به فکر آبروی مسئولان نظام هستند بیکار ننشسته اند که آبرو ریزیهای این ماجرا روز به روز بیشتر شود. آنها به یک داوطلب از جان گذشته نیاز دارند تا ایثار را به کمال برساند و آبرو و جان خویش را یکجا قربانی حفظ آبروی آنان و البته نظام! کند. یک نفر باید همۀ مسئولیت را به عهده بگیرد و داروی نظافت را سر بکشد. در سلسله مراتب مسئولیت های بازداشتگاه کهریزک کسی هست که از او بر می آید چنین فداکاریی را بکند. کسی که بی علاقه نبوده است همیشه در صف مقدم باشد و مردم او را خوب می شناسند.

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/152

نظرات

سعيد :

من بعيد ميدانم هيچ آدم عاقلي حتي اگر خيلي هم ذوب شده باشد خودش را فداي اميال يك .... كند و مسؤوليت همه جنايات كهريزك را بعهده بگيرد ولي اين امر كه يك قرباني براي اين پرونده لازم است و يك جايي بايد زنجيره مسؤوليتها مثل قتلهاي زنجيره اي قطع شود كاملا صحيح است. الان دارند دنبال آن قرباني و مسؤول ميگردند بايد يك مهره را با يك نقشه كثيف مسؤول جنايات قلمداد كرده و قبل از حرف زدن داروي نظافت بخورانند . اين شخص كيست؟
من منظور شما را از اشارتي كه كرديد متوجه نشدم و شديدا كنجكاو شدم . نظر شما به كدام مسؤول است كه ممكن است چنين فداكاري كند ؟

 

هموطن :

العاقل يكفيه الاشاره
كسي كه چشمهاي غرانش مسير زندگي يك مجري تلويزيون را چنان عوض كرد كه هنوز هم دارد ميرود.

 

غلامرضا :

اگر حاکمیت مجبور به سر کشیدن داروی نظافت توسط یکی از وفادارانش شود احتمالا یا احمدی مقدم خواهد بود یا رادان. احمدی مقدم با توجه به اینکه باجناق احمدی نژاد است، احتمال زیاد نوبت به رادان برسد.

 

فرامرز :

آقاي شكوري راد تورا به خدا نگذاريد در فعاليت هاي حزب مشاركت خللي ايجاد شود چشم اميد ما جوانان به اين حزب است فعال تر ازگذشته حركت كنيد در دانشگاه ها عضو گيري كنيد سخنراني برنامه ريزي كنيد و....

 

مازیار :

جالب بود. چون به این افراد هنوز هم نیاز دارند آنها گمنام می مانند.

 

علی :

بی گمان شناخته شده ترین فرد در این بازداشتگاه کسی نیست جز رادان که در چند ماه اخیر پاسخ اقداماتش را با ارتقاء درجه گرفته است. بعید است که او چنین فداکاری کند اما آیا بعید است که مسؤولین نظام برای حفظ آبروی نظام! او یا هم قطاران او را به چنین فداکاری وادار نکنند؟

 

:

الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم

 

:

حسين شريعتمداري

 

:

حسين شريعتمداري ارسالي از تهران

 

طا لبان ایرانی :

قاضی مرتضوی

 

ندا :

بدون ترديد منظور" قاضی مرتضوی " است.

 

قاسمي :

با احترام زيادي كه به تحليل زيباي آقاي شكوري راد دارم آن را نادرست مي‌دانم. در جريان قتلهاي زنجيره‌اي قربانيان زنده نبودند كه بتوانند عاملان را شناسايي و در محكمه عليه آنان شهادت دهند و از طرفي با توجه به فشار خاتمي مبني بر جراحي اين غده، نظام به اين نتيجه رسيد كه آن نقش (اجباري) را سعيد امامي بازي كند. در داستان اخير در درون سيستم نه خاتمي گونه‌اي موجود است و از طرفي اغلب قربانيان زنده‌اند و عاملان را شناسايي خواهند كرد. لذا ادامه كار با همين 12 نفر و يا عده قليلي از آنها به عنوان عامل قتلها و تجاوزهاي خودسرانه به پايان خواهد رسيد. علت علني نشدن اسامي و محاكمه آنها را نيز مي‌توان در همين نكته جستجو كرد. از طرف ديگر شخص منظور نظر شما احتمالا به خاطر سربلند بيرون آمدن از امتحان (ايجاد خفقان) و با توجه به در پيش بودن اتفاقات آينده بايد منتظر ارتقاء و ترفيع درجه و مقام باشد.
البته تحليل جنابعالي به عنوان پيش پا گذاشتن راهي براي تصميم گيران با هدف به زير آوردن آن فرد خوب است ولي آنها به او بيشتر براي روزهاي مباداي در پيش احتياج دارند.
با احترام

 

شهروند :

با احترام و تشکر ازموشکافی ان بزرگوار من ناچیزمعتقدم نه تنها کسی داروی نظافت نوش جان نخواد کرد بلکه با ادامه سریالهایی بافرماندهی امثال شریعتمداری ها ریشخندی به افکار عمومی خواهند کرد

 

یک نفر :

جناب شکوری راد
از کجا مطمئنید که سعید امامی الآن با یک نام و شناسنامه و پاسپورت دیگر (مثلآ مسعود ...) در یک جای دنیا لبخند بر لب زندگیش را نمیگذراند؟
بعلاوه این دولت خودش را پاسخگو به هیچکس الا امام زمانش نمیداند و مجبور نیست که حتمآ داروی نظافتی به خورد کسی بدهد
موفق باشید

 

majid rahgozar :

Saeed Mortazavi, is teh one who will be sacrficed

 

دوراندیش :

آن قربانی بزرگ شهید احمدی نژاد خواهد بود و لاغیر و جانشین او هم کسی نیست جز سردار سابق و...دار فعلی!

 

آرش :

ای بابا!
چه دل خوشی!
من یکی از هواداران شما هستم اما فکر می کنم اینجا در تحلیل خود دچار اشتباه شده اید.

نظام "اگر" قربانی ای برای این پرونده در نظر بگیرد، بی شک یک دون پایه ی کم مقدار خواهد بود نه امثال رادان و مرتضوی.

چه بسا به تبعیت از احمدی نژاد، این پرونده را به "جریان آشوب آفرین" منتسب کنند و در نهایت حجاریان نیمه جان را متهم پرونده سازند!

هیچ بعید نیست.

 

مرده شور :

آقای دکتر شکوری و دوستان چه دلیلی داره که ما فکر کنیم کسی قراره از خود گذشتگی کنه ؟ اصلاْ مطمنید که کسی که داروی نظافت و خورد و جسدش رو زیر خاک گذاشتن همون سعید امامی باشه که ما فکر می کیم جز یه عکس محو چیز بیشتری از امامی به ما نشون دادن. فکر می کنم همین الان اون آدمی که تو قتلا نقش اساسی داشته و به ما اینجوری معرفی اش کردن یا تو کهریزک مسول ارشاد بوده یا تیمهای عملیات خیابوناشون رو میچیده یاخوش بینانش هم اینه که برای جایزه انجام قتلها فرستادنش یه جای خوش اب و هوا مثل هاوایی یا قناری یا یه جایی مثل همین کاراکاس بیش دادش هوگو اگه کسی این مسپولیت رو بعهده بگیره به نظرم معنی اش بازنشستگیه و می خواد بقیه عمر رو یه جایی خوش بگذرونه

 

ali :

نمیدانم اقای شکوری راد واقعا به گفته های خود اعتقاد داردکه رهبر را بیخبر نشان میدهد؟
اگر واقعا انجور معتقد هست که واقعا جای تاسف هست
و اگر معتقد به گفته هایش نیست تاسف بزرگتری هست لزومی نداشت که چند جا این جنایتکار را از ان همه جنایت مبرا کند

 

ك ق :

احتمالا : روح سعيد امامي

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007