« خاتمی، خاتمی ماند | اول دفتر | موسوی، گزینه ای برای همه »

پاسخی به یک نظر

یکی از خوانندگان محترم وبلاگ در پای یادداشت " خاتمی، خاتمی ماند" نظری داده است که آن را همراه پاسخ مختصر من در پی می خوانید.

وقتی ماندن (تحت هر شرایطی) در حوزه قدرت آنهم با تعامل ( معامله) با عناصر قدرت و نه رجوع به مردم اصل شد اینگونه دروغ پردازی ها و تناقض گویی ها دور از انتظار نیست . منظورم موسوی و کروبی و اطر افیان خاتمی و در اینجا به طور مشخص شخص شماست .
جالب است کسی از اشتباه نکردن سیاسی صحبت می کند که خودش و باندی که متعلق به آنست در این مدت کوتاه کلکسیونی از اشتباهات مرتکب شده اند که آخرین آنها همین تو خالی از آب در آمدن نقشه ایست که در این یکی دو سال با چماق آن هر حرکت صحیح دیگری را تخریب کرده اید . راستی چرا اعلام نمیکنید کاندیدای ایدآل شما کیست؟ موسوی؟ کروبی؟
تا دیروز نیامدن خاتمی اشتباه ترین کار بود امروز انصرافش درست ترین تصمیم . خنده دار است که حالا باید تاوان عقده های ناشی از عقب ماندگی های و بی مایگی هایتان را از کسانی بگیرید که شهامت و درایت گفتن آنچه که باید گفت را دارند.
مردان سیاسی همیشه حاضر در گاه انتخابات!
"شیر مردان" همیشه غایب در گاه دفاع پر هزینه از حقوق مردم!
چگونه است که رای به یک فرد کمتر شناخته شده در سال 76 صرفا و صرفا ایجابی واثباتی بود ونه دهن کجی به طبقه حاکم اما رو آورذن به کسی که کارنامه درخشان و نمایانش خیلی ها را رو سیاه کرده میشود از سر نفی و سلبی.
میدانم که نمیدانید چیز کمیابی است این روز ها "شرم"

شکوری: برنامه انتخابات رجوع به رأی مردم است و فعلاً تنها راه پیش بردن اهداف اصلاح طلبانۀ ملت است. بنابراین باید با چنگ و دندان این مسیر را باز نگه داشت و از آن صیانت کرد.تحریم انتخابات، ولو با وجود نگرانی های موجود، بهترین هدیه ای ست که می توان به رقبا داد.باید مراقب بود مسیری را نرویم که انتهای آن هدیه دادن به کسانی ست که خود را در مقابل و رقیب آنها می دانیم.
البته حساب آقای نوری از هودارانی که نمی توانند دفاع از حقوق مردم و اصل نظام راجمع کنند جداست. تفاوت آقای نوری با خاتمی و موسوی در اتخاذ روش است و وی در مبانی و اصول با آنها مشترک است. بحث بر سر این است که در شرایط حاضر چه کسی این فرصت را حفظ کرده است تا بهتر و موثرتر از "حقوق ملت" دفاع کند. شما هم لابد در این نظر با من شریک هستید که این فرصت برای کسانی که طرف های مقابل نمی توانند آنها را یک پارچه نفی و برکنار کنند بیشتر است. ظرفیت آقای نوری هم بجای خودش موثر است. اماهمه می دانیم وقتی آقای خاتمی می گوید روی من حساسیت زیاد است و سراغ موسوی می رود تا او را مجاب به نامزدی در انتخابات کند دیکر فرصتی برای آقای نوری نمی ماند تا رفتن عده ای به سمت او واکنشی دانسته نشود. البته خوب است به توصیه های آقای نوری هم توجه بشود.
رای آقای خاتمی در سال 76 هر معنایی داشت، داشت ولی رأی 22 ملیونی ایشان در سال 80 و استقبال بی نظیراخیر مردم شیراز، یاسوج و بوشهراز ایشان معنایی جز اثبات اندیشه و روش ایشان ندارد. نباید بگذاریم دلخوری ها مانع درک حقیقت شود.
عزیز من! بجای اینکه عصبانی باشیم و بخواهیم همدیگر را عصبانی کنیم بهتر است با آرامش، قدری فکر بکنیم و به نتیجه هر حرفی که می زنیم یا کاری که انجام می دهیم توجه کنیم. نه من و نه مجموعه ای که من به آن تعلق دارم بری از خطا نیستیم. مهم این است که در حال حاضر تلاش کنیم اشتباه نکنیم. تجربه های گذشته می توانند به ما در این جهت کمک کنند.
اگر از من می پرسید پر واضح است که کاندیدای اصلح در شرایط حاضر مهندس موسوی ست. نظر حزب هم پس از طی سازوکار تشکیلاتی لازم اعلام خواهد شد و طبیعی ست که همه اعضای حزب از تصمیم آن طبعیت خواهند کرد. در این مورد هیچ نگرانی وجود ندارد.ان شاءالله به لطف خدا و با رأی مردم نتیجه انتخابات به گونه ای رقم بخورد که این کشور بیش از این آسیب نبیند. شما هم همین را بخواهید ودر همین جهت دعا و تلاش کنید.

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/117

نظرات

مهدی :

حقايق دهه 60 را مسعولان آن دوره بگويند. هر چه فكر مي كنم نمي دانم كه اين,محبوبيت', 'شرف' و آزاده گي' میر...از كجا مي آيد. وضعيت جامعه مدني, دانشگاه, مطبوعات و غيره در دوران میر... چگونه بود؟ آيا بدتر از همين دوره احمدي نژاد نبود؟ دوره اي كه در محافل عمومي حتي جرعت بي طرف بودن را كسي نداشت. آيا مي شود همه را پاي جنگ گذاشت؟ مگر مير ... كمتر از نخست وزير مملكت بود؟ اگر ايشان آزاده و شريف هستند پس مصدق, بازرگان و سحابي چه بودند؟ آيا مي توان تصور كرد مصدق را در قامت نخست وزيري هشت ساله در دهه 60؟ آيا نمي توان تصور كرد كه بلايي كه اكنون بر سر عمر بشير آمده, روزي بر سر چندي دولتمردان دهه 60 ما بيايد؟ يعني سقف كارنامه و توقق اين جمهوري چننن است كه از دوران مير ...بعنوان دوران طلايي ياد شود.

شکوری: هر رفتار یا عملی را باید با مقیاس های زمان خودش سنجید.یک زمان ملت همه انقلابی بودند و طبیعی ست که رفتار حاکمیت را باید با خواست مردم سنجید.الآن مردم انقلاب نمی خواهند بلکه عمل به قانون و قانونگرایی را می طلبند. زمانی در گیر جنگ بودیم و همه چیر در ارتباط با تأثیرش در جنگ شناسایی و ارزیابی می شد ولی حالا جنگ نداریم هر چند عده ای می خواهند وضعیت فعتی را جنگی تلقی کنند تا مجوزی برای رفتار های غیر حقوقی و غیر قانونی آنها باشد. مهندس موسوی در زمان جنگ هم نشان داده است که به حقوق قانونی ملت پای بند است و جز خدمت گزاری هدفی ندارد.

 

سحر :

جناب آقاي دكتر با سلام
فكر نميكنيد تعداد زيادي از آرايي كه قرار بود (از جمله خودم و همسرم) بخاطر تفكر اجتماعي و سياسي آقاي خاتمي به ايشان راي داده ميشد .سرگردان بماند يقينا شما توقع نداريد كه همه انقدر سياسي باشند يا اصلاح طلب باشند كه به توصيه كسي از ميرحسين حمايت كنندو راي بدهند.
همان اتفاقي كه در دور دوم انتخابات بين اقاي هاشمي و احمدي نژاد افتاد و خيلي آراي خاموش تصميم گرفتند در انتخابات شركت نكنند .بجاي تاييد يا نفي كانديدا دنبال كانديد با برنامه و محبوبيت نسبي كه اراي خاموش را به صحنه مي اورد باشيد .
بنظرم بازهم بهترين گزينه خاتمي است باتوجه به اينكه منش آخرش بيشتر موجب محبوبيتش شده و من خيلي ادمهاي دو دل جهت شركت درانتخابات را ميشناسم كه بخاطر اين اخلاق خاتمي نه تنها مصم به راي دادن بلكه راي جمع كردن براي وي شدند.
بهتر است جداي پذيرش مجدد اقاي خاتمي اين پيام را به ايشان بعنوان يك خبر يا اتمام حجت برسانيد.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007