« نقش دانشجو در انقلاب | اول دفتر | خاتمي و موسوي با کارت هم بازي نمي کنند »

مصاحبه در مورد انتخابات

اخیراً روزنامه های اعتماد ملی و اعتماد ونیز خبرگزاری ایلنا مصاحبه هایی در مورد انتخابات ریاست جمهوری با من داشتند که دوتای آخر را از روی سایت نوروز و امروز اینجا می گذارم ولی مورد اول با عنوان انتخابی" موسوی همان است که هست" چون روی سایت روزنامۀ اعتماد ملی قرار داده نشده در دسترس من هم نیست.

شكوري راد: جبهه مشارکت در قالب ائتلاف حرکت مي‌‏کند

عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت در خصوص دليل تاکيد اين حزب بر کانديداتوري خاتمي گفت: ائتلاف به معناي اين نيست که هيچ کس نظري ندهد، ائتلاف يعني همه نظر خود را بدهند اما در جهت يکي شدن نظرات تلاش نمايند.

علي شکوري‌‏راد در گفت‌‏و‌‏گو با خبرنگار "ايلنا"، با تاکيد بر ضرورت ائتلاف اصلاح‌‏طلبان اظهار داشت: جبهه مشارکت مانند ساير احزاب اصلاح‌‏طلب قائل به ائتلاف است و در قالب ائتلاف نيز حرکت مي‌‏کند.
نماينده مردم تهران درمجلس ششم با اشاره به احتمال کانديداتوري ميرحسين موسوي در انتخابات رياست‌‏جمهوري افزود: آقاي مهندس موسوي براي بسياري از افراد خاطره دوران امام و انقلاب را زنده مي‌‏کند. به همين دليل بسياري از اصولگرايان که وارد مناسبات سياسي خاصي نيستند به ايشان علاقه دارند.
وي در پايان ادامه داد: احتمال زيادي دارد اصولگرايان واقعي كه توجهي به مناسبات سياسي ندارند و به فکر مصلحت کشور به جاي مصلحت جناحي هستند، به سمت آقاي ميرحسين موسوي بيايند و امکان حمايت از موسوي با توجه به عملکرد 3-4 سال گذشته برخي افراد جناح مقابل، بسيار زياد است.

بايد به خاتمي احترام گذاشت

یادداشت شفاهی اعتماد
از ديد من تصميمي مبني بر دير يا زود اعلام کردن تصميم هاي انتخاباتي گرفته نشده است. نبايد تصور کنيم مثلاً آقاي خاتمي تصميم گرفته است کانديداتوري يا عدم کانديداتوري خودش را دير اعلام کند تا فرصت هايي به دست آورد بلکه محمد خاتمي مشغول بررسي موانع و راهکارهاست.

در عين حال اين مساله که زود اعلام موضع بشود يا اين تصميم از ديد عده يي دير صورت بگيرد مهم نيست. مهم بررسي همه جانبه موارد است. به جاي اين مساله که به دنبال تسريع در اعلام نظرات باشيم بايد به يک تصميم و بررسي جامع براي انتخابات و بعد از آن برسيم. آقاي خاتمي اگر در مورد اعلام کانديداتوري خود با دغدغه هايي روبه رو هستند بايد به اين دغدغه و تفکرات احترام گذاشت. آقاي خاتمي به شکل گسترده يي دارد جنبه هاي مختلف قضيه را بررسي مي کند. مهم تر از دير شدن اعلام کانديداتوري از ديد من بررسي همه جانبه انتخابات و مشکلات است. بايد بررسي ها به گونه يي پايدار صورت بگيرد تا بتوانيم در صورت اعلام کانديداتوري به يک روند مثبت اميدوار باشيم.

در جبهه اصولگرايي نيز هنوز احمدي نژاد به عنوان شاخص ترين کانديداي آن جبهه اعلام موضع نکرده است. احمدي نژاد هنوز نگفته است مي آيد يا شانس شرکت در انتخابات را به شخص ديگري واگذار مي کند، پس چگونه ما به آقاي خاتمي مي گوييم دير شده؟

افرادي نگران از دست رفتن فرصت هاي تبليغاتي هستند. نبايد اين مساله را از ياد ببريم که انتخابات رياست جمهوري پيش رو يک انتخابات آگاهانه است به اين معنا که اگر خاتمي بيايد مردم هم خاتمي را مي شناسند و هم رقيب او را، پس مانند ديگر انتخابات نياز به يک تبليغات گسترده نيست چرا که مردم با هر دو جهت گيري و افراد آشنايي کامل دارند و مي توانند به صورت آگاهانه تصميم بگيرند. در صورت سلامت انتخابات و صيانت از آراي مردم نتيجه انتخابات آينده به يکي از مهم ترين انتخابات تبديل مي شود و نتيجه آن بسيار مهم و معنادار است. اگر آقاي خاتمي اعلام کانديداتوري کنند يقيناً از فرداي آن تخريب ها چند برابر مي شود و ما شاهد افزايش تخريب ها به چند برابر خواهيم بود. شايد بتوان اين را يکي از موارد مثبت اقدام خاتمي دانست چرا که هر عملي جنبه هاي مثبت و منفي دارد.

در انتها بايد بگويم اگر خاتمي بيايد انتخابات سال آينده رياست جمهوري يک انتخابات معنادار و آگاهانه خواهد بود؛ انتخاباتي که در صورت پيروزي هر يک از رقبا معنايي خاص و مهم را به همراه دارد. اصلاح طلبان نيز بايد بيشتر از آنکه به فکر دير يا زود شدن اعلام کانديداتوري شخصي باشند بايد به تفکر در مشکلات و روند ها مشغول شوند. خاتمي در اين ميان اگر به اين مهم پرداخته بايد از طرف اصلاح طلبان مورد حمايت واقع شود تا آنکه او را با چالش هايي نه چندان مهم روبه رو کنند. خاتمي مشغول بررسي همه جانبه روندهايي است که بايد اصلاح طلبان به آن مشغول مي شدند.


دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/107

نظرات

احسان حدیدی :

سلام
نکته در این است زمان هر روز می گذرد و آقای خاتمی هنوز جواب نمی دهد این یعنی فرصت سوزی
همه مردم ایران صدای او را باید بشنوند یعنی باید به 30 استان سفر داشته باشد احمدی نژاد به همه استانها و بعضی هم 2 بار رفته است رادیوو تلویزیون هم که شب و روز تبلیغ او, را می کند.
مطبوعات غیردولتی هم تیراژ خیلی بالایی ندارند( در ضمن به قیمت 400 و500 تومانی اعتماد ملی و اعتماد با 100 تومانی ایران وهمشهری توجه دارید) به اینترنت هم تعداد زیادی دسترسی ندارند( آن هم که هر وقت بخواهند هر سایتی رافیلترمی کنند)
انتخابات عرصه حضور همه آحاد ملت است چه رای آن روستایی و شهرستانی و چه آن استاد دانشگاه و روشنفکر.
همگی باید خاتمی را قبول بدارند نه فقط روشنفکران, هنرمندان و روزنامه نگاران(حمایت همه جانبه آنان را از هاشمی به یاد دارید؟)
و حمایت واقبال همه ی قشرها با شنیدن و دیدن برنامه ها و دیدگاههای خاتمی مُیسراست واین کار در کوتاه مدت ممکن نخواهد بود.
خاتمی دارد فر صت را از دست می دهد

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007