« اصلاحات همان چيزي است كه خاتمي مي‌گويد | اول دفتر | نقش دانشجو در انقلاب »

با آنهایی که می گویند خاتمی در صورت پیروزی هم نمی تواند کاری کند موافق نیستم

متن مصاحبه با سایت یاری نیوز:
شکوری راد: من با آنهایی که می گویند خاتمی در صورت پیروزی هم نمی تواند کاری کند موافق نیستم

عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت با تاکید بر اینکه« اگر خاتمی رییس جمهور شود کارهایی حتی بیشتر از دوره قبل می تواند انجام دهد»،گفت:«چنانچه پس از دو دولت اصلاح طلب و محافظه کار مردم به خاتمی رای دهند بسیاری از مسائل خود به خود حل می شود.»

علی شکوری راد در گفتگو بایارینيوز، با بیان اینکه رای مردم بسیاری از مسائل را حل می کند، گفت:«خاتمی هشت سال رییس جمهور این کشور بوده و با وجود همه بحران ها کارهای بسیار بزرگی انجام داده است، البته در برخی موارد هم اجازه اجرای برنامه های خود را نیافت اما با وجود این مردم امروز ارزش خدمات ارزنده او را درک کرده اند.»

وی ادامه داد:«خاتمی دو دوره رییس جمهور بوده و جناح محافظه کار نیز یک دوره امور اجرایی را به دست داشته است. حال اگر اجازه دهند انتخابات درست برگزار شود، مردم رای خود را به صندوق بریزند، رای ها درست خوانده شود و خاتمی رای بیاورد دیگر جناح مقابل نمی تواند حرف چندانی برای گفتن داشته باشد و ناگزیر است به رای مردم تن دهد.»

شکوری راد با بیان اینکه «اگر رای مردم به ریاست جمهوری خاتمی منتهی شود، بسیاری از بحران ها که هم اکنون به لحاظ ذهنی احتمال بروز آن وجود دارد رفع می شود»، افزود:«من با آنها که می گویند خاتمی در صورت پیروزی در انتخابات هم نمی تواند کاری کند موافق نیستم و معتقدم چنانچه خاتمی رییس جمهور شود کارهایی حتی بیشتر از دوره قبل می تواند انجام دهد.»

وی رای مردم را مشکل گشای اصلی خواند و گفت:«البته این به آن معنا نیست که راه کاملا هموار و بدون مانع است. به هیچ وجه نمی توان شرایطی بدون بحران و مانع تصور کرد اما رای مردم به خاتمی بهانه را از دست مخالفان و دشمنان خاتمی می گیرد.»

عضو شورای مرکزی تصریح کرد:«قطعا با رای آوردن خاتمی نهادهایی مانند صدا و سیما، قوه قضائیه و برخی نهادهای نظامی نیز که همواره مشکلاتی برای دولت اصلاحات درست می کردند ناگزیر شوند خود را با رای مردم هماهنگ کنند.»

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/105

نظرات

احسان :

جناب دکتر سلام مگر دوستان شمامدعی نیستند که آرا آقای خاتمی در انتخابات سال 80 از دوم خرداد 76 هم بیشتر بود آیا ضدیت و مخالفت صدا وسیماو قوه قضائیه کمتر شد و با رای مردم هماهنگ شدند؟ --واقعا برای من پرسش مهمی است که جناب خاتمی عزیز وقتی پست رییس جمهوری رااز دیدگاه خویش که بنا بر 8سال تجربه و فعالیت است,را تدارکاتچی می خواند چگونه سودای بازگشت دارد؟با حلوا گفتن که دهن شیرین نمی شود؟کلام شما وعده و وعید است

شکوری: آن موقع آقای خاتمی یک رقیب راست امتحان پس داده نداشت. آنها ادعا می کردند اگر کارها بدست ما باشد مملکت را گل و بلبل می کنیم.حالا آنها چهار سال است امتحان پس داده اند اگر در انتخابات آینده مردم آنها را نپسندند و رای به آنها ندهند زبانشان و تیغشان بسیار کند خواهد شد.این یک فرصت جدید برای اصلاح طلبان خواهد بود تا هم جلوی خرابکاری های فعلی را بگیرند و هم برنامه های خودشان را اجرا کنند.

 

علی :

جناب آقای دکتر سلام
من معتقدم که انتخابات آینده از مهمترین وقایعی خواهد بود که بر آینده کشور تاثیر زیادی خواهد داشت.اما چند نگرانی در اینباره وجود دارد:
1-با نگاه ساده ای به حرفهای مردم کاملا می توان فهمید که احتمال پیروزی مجدد احمدی نژاد در انتخابات بسیار بعید است. اما اخیرا کیهان نتایج نظر سنجی را چاپ کرد که حاکی از پیروزی احمدی نژاد با اختلاف زیاد بود،اگر چه نوشته کیهان قابل اعتماد نیست،ولی به نظر می رسد که حامیان احمدی نژاد انجام تقلب را از نظر سنجیها آغاز کرده اند.در انتخابات مجلس که ناظران کاندیداها حضور داشتند آن همه تقلب شد آنوقت در انتخاباتی که ناظران کاندیداها حق حضور ندارند انتظار تقلب ندارید؟البته اینجانب موافق کنار کشیدن و تحریم نیستم زیرا عواقب بی تفاوتی مردم نسبت به شرکت در انتخابات را همه در این چند ساله دیده ایم.اما بد نیست در جلساتی که بزرگان مخالف احمدی نژاد دارند برای جلوگیری از تقلب ودست بردن از آرا فکری بشود.مثلا تلاش برای تصویب قانونی در مجلس و کمک مجمع به تصویب آن در صورت مخالفت شورای نگهبان.راستی آیا تا به حال نظر سنجی صحیحی توسط دستگاههای مستقل درباره انتخابات انجام شده است و ایا شما از تایج ان اطلاع دارید؟
2-اینجانب خود از علاقه مندان به اقای خاتمی هستم اما بنا به دلایلی احتمال پیروزی آقای میرحسین موسوی را در صورت شرکت در انتخابات بیشتر از آقای خاتمی می دانم.به هرحال آقای خاتمی 8 سال در صحنه قدرت بوده و انتقاداتی نسبت به عملکرد او از طرف هر دو جناح وجود دارد و برخی حساسیتها نسبت به ایشان دیده می شود . اما نسبت به آقای موسوی انتقادی مطرح نمی شود.شما مطمئن باشید که اصولگرایان تنها با احمدی نژاد نخواهند آمد و بی تردید قالیباف کاندیدای دیگرشان نیز خواهد بود که قدرت جذب آرای برخی از مخالفین احمدی نژاد را خواهد داشت.من اطمینان دارم که آقای موسوی علاوه بر رای حامیان خاتمی قدرت جذب بسیاری از مخالفین خاتمی را نیز دارد.البته کاندید شدن آقای کروبی از اشتباهات بزرگی است که در حال انجام است و ظاهرا برخی از دوستان ایشان را بدجور جو گیر کرده اند. آیا کسی که در بهترین اوضاع اصلاح طلبان در انتخابات مجلس ششم رای بیست و چندم تهران را آورد،جز شکستن رای اصلاح طلبان کار دیگری نیز خواهد کرد.
3-نگرانی دیگر بی تفاوتی بخش بزرگی از مردم نسبت به شرکت در انتخابات در چند سال گذشته است.کانالهای ماهواره ای که بزرگترین راه مبارزه را رای ندادن می دانندهمواره مردم را از شرکت در انتخابات منع می کنند که این موضوع بیش از همه به نفع اصولگرایان بوده که با رای اقلیت جامعه پیروز انتخابات شوند.برخی سخنان در بین مردم نیز نا امید کننده است حرفهایی مانند اینکه "رئیس جمهور بعدی از همین الان انتخاب شده" "مگه دست من و تو است که چه کسی رئیس جمهور بشود هر چه ... تصمیم بگیرد خواهد شد" و از این قبیل.بنابرین ایجاد شوق برای شرکت مردم در انتخابات ضروری به نظر می رسد.

شکوری: اگر به هر دلیلی آقای خاتمی از نامزدی انصراف بدهد طبیعی است که مهندس موسوی بهترین گزینه خواهد بود.ایشان علاوه بر جناح خط امام و اصلاح طلبان، طیف جدیدی را نیز پوشش خواهد داد و چه بسا بخشی از آرای جناح مقابل را نیز جلب کند.البته ممکن است از نظر کسانی نیز ایشان به اندازه آقای خاتمی مطلوب نباشد اما همانها هم نهایتاً آقای موسوی را بر دیگران ترجیح خواهند داد.
در مورد سلامت انتخابات هم نگرانی ها جدی است. نامزد ما باید حد اقل هشت ملیون از نامزد اصلی جناح مقابل بیشتر داشته باشد تا امکان دست بردن در آرا ازبین برود.
آقای کروبی هم جای نگرانی نیست.

 

سید علی :

سلام خوبین نمی دونم چی بگم اما جناب دکتر ایا ظرفیت اجتماع برای نگرش به اندیشه و تفکرات جدید و دید فرهنگی بهبود یافته دغدغه باید این باشد.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007