« احمدی نژادیّه | اول دفتر | قابل سرفراز »

اقدام کوتوله‌های سیاسی

خبرگزاری آفتاب گفتگویی با من داشت در مورد جمع آوری امضا در مجلس علیه آقای خاتمی که متن آن در پی می آید.
شکوری‌راد:
واژه امنیت ملی بازیچه برخی جریان‌ها شده است

در اینکه کسانی از به میدان آمدن آقای خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم واهمه دارند و برای جلوگیری از آن و تحت فشار قراردادن ایشان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند کرد؛ شکی نیست.


آفتاب: علی شکوری‌راد، عضو شورای مرکزی حزب مشارکت با اشاره به تذکرنامه 77 نماینده مجلس هفتم به وزیر اطلاعات علیه سید محمد خاتمی گفت:
«جمع‌آوری امضا برای این تذکر از نمایندگان واقعی مردم برنمی‌آید و بدون تردید نشانه تنزل شأن و جایگاه مجلس و نمایندگان مجلس است».

شکوری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب با اشاره به اینکه "این نامه نشانه میزان درک امضاکنندگان آن از یک موضوع ساده است"، گفت: «متاسفانه واژه امنیت ملی بازیچه و لقلقه زبان برخی جریان‌ها شده و به خود اجازه می‌دهند تحت لوای آن به هر اقدام ناشایستی دست بزنند».

وی اضافه کرد: «کسی که مقداری با ادبیات و گفتمان حضرت امام آشنایی داشته باشد، اعتراف خواهد داشت که آنچه آقای خاتمی در جمع دانشجویان گیلانی گفته چیزی غیر از دیدگاه‌های امام نبوده است».

شکوری‌راد افزود: «اینکه جماعتی سخنان آقای خاتمی را وسیله‌ای برای حمله به وی قرار دهند، نشانه سطح فکر نازل آنهاست که حتی از سوی بزرگان اصولگرا نیز این کار تقبیح می‌شود».

عضو شورای مرکزی حزب مشارکت تصریح کرد: «این نامه، صرفا اقدام کوتوله‌های سیاسی است که متاسفانه به واسطه یک انتخابات غیررقابتی شاهد حضور برخی از آنها در مجلس هفتم شورای اسلامی هستیم».

وی با تاکید بر اینکه "اقدام این نمایندگان علیه سید محمد خاتمی، یک اقدام جناحی هم تلقی نمی‌شود"، افزود: «بعید می‌دانم سردمداران جناح راست نیز این کار را تایید کنند».

شکوری‌راد با اشاره به برخی دیدگاه‌ها مبنی بر آغاز حملات به خاتمی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم، گفت: «در اینکه کسانی از به میدان آمدن آقای خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم واهمه دارند و برای جلوگیری از آن و تحت فشار قراردادن ایشان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند کرد؛ شکی نیست اما اقدام این نمایندگان در اندازه و مقداری نیست که بتوان برای آن حداقل اثرگذاری را در ورود یا عدم ورود خاتمی به انتخابات ریاست‌جمهوری آینده در نظر گرفت».


دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/81

نظرات

عارف امیری :

آنچه بر همه ی عقلا واضح است و سایت باران نیز مستنداً به آن اشاره کرده است عدم تعارض بلکه عینیت سخنان حجة الاسلام دکتر سید محمد خاتمی با امام خمینی است.
ولی در این میان باید توجه داشت که همواره هستند کم خردان بی سوادی که از اینکه توانایی نامه نوشتن را دارند خوشحالند و دوست دارند در همه ی وادی ها وارد شوند.
مادامی که ما بنشینیم و بگذاریم حقمان پایمال شود وضعیت طوری می شود که مجلس ما دچار برهنگی فرهنگی می شود همانی که رئیس مجلس فعلی خوب می داند چیست.
مملکت ما تحمل شورش و انقلاب و کودتا و ... را ندارد پس وظیفه ی همه ی ما این است که در راه ارتقای فرهنگی جامعه و کمک به اصلاحات هرچه در توان داریم بکوشیم.

 

علی :

سلام
من چهارشنبه نمایشگاه کتاب بودم و شاهد استقبال جالب مردم عادی از آقای خاتمی بودم،بی شک این مسئله بسیاری از محافظه کاران را نگران کرده،زیرا آنها بهتر از هر کسی می دانند که استقبال از طرف کسانی که به نیرو و دسته خاصی تعلق ندارند و تصادفا آنجا بوده اند، بسیار پر معنا است.جای آقای "نادران" خالی تا معنای شکست خاتمی در انتخابات را بفهمد!اما باید به چند نکته توجه کرد.
1-هیچ تضمینی نیست که در صورت کاندیدا شدن خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی او رد صلاحیت نشود.فرضا به بهانه دست دادن با چند زن نامحرم در ایتالیا و یا بهانه های واهی دیگر.
2-امکان دارد حالت بی تفاوتی و وارفتگی جامعه نسبت به انتخابات،در انتخابات آتی نیز وجود داشته باشد.در همین انتخابات قبلی من با بسیاری برای شرکت در انتخابات صحبت کردم،اما جواب اکثر افراد یک چیز بود"اینا همه سر و ته یه کرباسند!".
متاسفانه رسانه های بیگانه به ویژه صدای آمریکا تاثیر گذاری بالایی در شهرهای بزرگ پیدا کرده اند و همواره اینگونه به مردم القا می کنندکه شرکت در انتخابات بی فایده است.حتی اینجانب اعتقاد دارم نحوه عملکرد صدا و سیما و به ویژه برخی شعارهایی که جهت مشارکت مردم داده شده بود باعث زدگی مردم از انتخابات شد.از طرف دیگر ارتباط اصلاح طلبان با مردم بسیار ضعیف شده است.رسانه های پر مخاطبی مانند صدا و سیما اصلاح طلبان را بایکوت کرده و یا فقط اخبار منفی منتشر می کنند.دو روزنامه پر مخاطب ایران و همشهری نیز از اختیار اصلاح طلبان خارج شده اند،اگر چه روزنامه ایران هم اکنون چندان هم خواننده ندارد.مردم نیز چندان شوقی به خواندن دیگر روزنامه ها ندارند.در هر صورت اصلاح طلبان باید به فکر برقراری ارتباط موثر با مردم باشند.حتی اگر شده چند ساعت از کانالی ماهواه ای را برای ارتباط با مردم اجاره کنید.در هر صورت مشارکت مردم باید آنقدر فاطع باشد که با جابجایی برخی از آرا نتوان تغییر زیادی ایجاد کرد.به نظر من اگر دقت شرایط بسیار بدتر از خرداد 76 است.به ویژه آنکه ناظران کاندیداها نیز در صندوقها حضور نخواهند داشت.
3-در صورت پیروزی آقای خاتمی در انتخابات آینده،رئیس جمهور با ترکیب فعلی مجلس دچار مشکلات زیادی خواهد شد.حتی شاید کار به استیضاح هم بکشد.
3-امکان انجام تخریبهای گسترده علیه آقای خاتمی وجود دارد.فرضا به حرفهای روح ا.. حسینیان دقت کنید که بار دیگر قتلهای زنجیره ای را کار اصلاح طلبان دانسته تا از طریق آن وزیر اطلاعات وقت برکنارشود! و یا آنکه سعید امامی بیگناه بوده است!.متاسفانه اصلاح طلبان نیز جوابی به این حرف ندادند.
امیدوارم حداقل شما جواب لازم را بدهید.در پایان می گویم یک خاتمی سرمایه ملی است و جهت شرکت او در انتخابات باید با مطالعه و دقت کافی عمل شود.

شکوری: ماجرای قتل های زنجیره ای زوایای روشن شده ای دارد که در صورت بازگشایی موضوع فرصتی برای طرح آنها فراهم خواهد شد. سعید امامی هم برای این از دنیا رفت که مسئول همه چیز شناخته شود و موضوع خاتمه پیدا کند. آقای حسینیان در رده ای نبوده است که او را در جریان بگذارند و این چیز ها را بداند. دفاع او از سعید امامی از سر سادگی است او از آقای حسین شریعتمداری بیشتر نمی داند اما ساده اندیشانه خود را زرنگ می داند و می خواهدموضوع را به ضد خودش تبدیل کند در حالی که اگر این کار شدنی بود از او زرنگ تر ها انجام می دادند.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007