« تلخی اظهارنظر شورای نگهبان در کام مجلس هفتم | اول دفتر | احمدی نژادیّه »

مرد و نامرد ها

DSC01867.JPG

روز گذشته و در آستانه جشن هسته ای حجه الاسلام و المسلمین هادی قابل به زندان برده شد. جدای از این که اتهامات او چقدر بی پایه و اساس بود و فارغ از این که روند رسیدگی چه مقدار غیر قانونی و غیر منطقی بود و باز صرف نظر از اینکه حکم صادره مبنی بر 40 ماه زندان و خلع لباس چه اندازه ظالمانه است یک نکته وجود دارد که غایت نامردی است و آن اینکه وی را برای گفتگو فرا خوانده اند و وقتی رفته است بدون اطلاع قبلی خود و خانواده اش برای اجرای حکم به زندانش انداخته اند.

بار قبل در دههء فجر وقتی او را برای اجرای حکم به زندان فرا خواندند مردانه کارهایش را مرتب کرد و پس از خداحافظی با خانواده و دوستان عازم قم شد و خود را به اجرای احکام دادگاه ویژه روحانیت معرفی کرد اما آنها او را به دلایلی که معلوم نیست به زندان نپذیرفتند و او ناچار به بازگشت به منزل شد.
او از خانواده ای اصیل و شهید داده است و دارای عقلانیت سیاسی بارزی بوده و هست و در حال حاضر عضو و دبیر شورای مرکزی جبهه مشارکت است و به نظر می رسد بزرگترین جرم اونیز همین کار تشکیلاتی با کسوت روحانی و برای یک حزب است.
برای او آرزوی صبر و برای همسرآگاه و و سه فرزند رشیدش که این بار بر خلاف انتظارشان به ناگهان از همسر و پدرشان جدا شده اند و در حیرت چنین رفتار زشتی از جانب دادگاه ویژه روحانیت قرار گرفته اند امید بردباری دارم.
عکس بالا را در دهه فجر و هنگام خداحافظی او با اعضای شورای مرکزی و تنی چند از جوانان حزب گرفته بودم و قصد داشتم آن موقع بر روی وبلاگ بگذارم که از دم زندان برش گردانده بودند.

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/79

نظرات

منتظر :

سلام. مردان خدا از زندان نمي هراسند. اصولا مأمن و مأواي آنان زندان و كنج عزلت است. اميدوارم از كارهاي پژوهشي آقاي قابل در زندان بعد از آزادي بهره‌مند شويم. (همانند آقاي محسن كديور)

 

امیر :

درود خدا بر مردان و زنانی که در زمانه حکمرانی پول و ثروت از حرف حق دست بر نمی دارند.

 

ali nazeri :

ba salam
tekrar in raveshha khod gooyaie hameh chiz ast
paydar bashid
Dr. ali nazeri

 

:

كسي كه درمقابل نظام به پرده دري رواورده جزايش زندان است اتفاقا دادگاه ويژه نگاه ازروي تخفيف داشته و40ماه زندان براي افرادضدانقلاب كم است.روحاني بودن ودرجمع افراد غير انقلابي بودن منافات دارد بااصول اوليه انقلاب اما البته اگرنضام ببينداين افرادمتنبه شده وازاعمال مخرب خود دست برداشته اند نهايت تخفيف رادرحق انان اعمال خواهد كرد من قول ميدهم اين 40ماه تااخرسپري نخواهد شد اگر از جبهه ضد ديني وضدولايي جداشود.

شکوری: کدام پرده دری؟ حق را بازگو کردن شده است پرده دری؟ مطمئن هستم تعهد آقای قابل به اصل نظام بسیار بیشتر از کسانی است که بر خلاف تعالیم اسلام چنین حکمی را صادر و تایید کرده اند . بر اساس نظر شما اکثر و یا بخش اعظمی از روحانیون باید خلع لباس شده و به زندان فرستاده شوند چرا که انقلابی به تعبیر شما نیستند. آقای قابل پس از سپری کردن مدت محکومیت آزاد خواهد شد و تردید ندارم مصمم تر از اکنون اهداف والای خود را دنبال خواهد کرد.

 

مسعودآرام :

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
هم رونق زمان شما نیز بگذرد
چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد
بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
این .. .. .... شما نیز بگذرد
این نوبت از کسان به شما ...... رسید
نوبت ز...... شما نیز بگذرد

 

حسين نوراني نژاد :

سلام.روحيه اي كه همه ما در آقاي قابل سراغ داريم و به خصوص در اين مدتي كه از صدور حكم ايشان گذشته آنچه در وي ديده ايم علاوه بر آنكه از شدت رنج ما نسبت به ظلمي كه بر ايشان رفته مي كاهد، به كساني چون من درس پايداري بر اصول مي دهد.قطعا جريان حاكم از اين حربه هاي خود طرفي نخواهد بست و در درازمدت هزينه سنگيني خواهد پرداخت. سنت الهي تاريخ چنين مي گويد.
ذكر نكته ديگري را جسارتا خدمتتان عارضم و آن استفاده از ادبيات عرفي و معمولي در تيتر مطلب است كه ريشه در فرهنگ زن ستيزانه دارد.قطعا مراد شما چنين نيست اما براي حركت در مسير برابري انساني جنسيتي حساسيت بيشتر نسبت به اين گونه موارد و حذف يا اصلاح ادبياتي از اين دست يك ضرورت است.تاثير ناخودآگاه اين مفاهيم بر ساختار فكري جامعه كم نيست.

شکوری: از تذکر شما سپاسگزارم. چه واژه ای را می توان برای رساندن این منظور جایگزین کرد؟ منظور از این واژه جنسیت مرد نیست. مثل مفهوم رجال در قانون اساسی برای نامزدی ریاست جمهوری.

 

noori :

باسلام
ضمن اظهار تاسف از اجراي حكم جناب آقاي قابل وزنداني شدن ايشان پيشنهاد مي شود به روشنفكران ديني كه در لباس روحاني هستند قبل از اينكه توسط روحانيون متحجر(قاضي دادگاه روحانيت)خلع لباس شوند دواطلبانه مدتي از پوشيدن لباس خودداري نمايند تا مردم اشتباهات روحانيون ديگر را به حساب اين عزيران ننويسند. چرا كه تعدادزيادي روحاني منورالفكر نيز داريم

 

آبتین :

هشدار سایه ره تیره تر شد
مسلما در هر حکومتی منتقدان دلسوز وجود دارند
ولی این حکومتهای استبدادی هستند که حتی در مقابل منتقدان دلسوز و پایبند به اصول نیز به واکنشهایی اینچنینی رو می آورند و این آغاز پایان حکومت آنان است . وقتی با وی چنین می کنند وای بر من و مایی که حتی نصف او هم ایمان به اعمالمان نداریم
ولی بی تردید سرافراز بیرون خواهد آمد

 

علی 5 :

منش وبایمردی ایشان بر باورهایشان ستودنی وهر حرکت اینچنینی زمینه ای برای رویشهای چندبرابر خودباوری دیگران و تضعیف ریا و بنیانهای ریایی است.


این پرسش را دوست نداشتم ذیل مطلبتان راجع به جناب قابل بیاورم ولی به هرحال راه ارتباط ما با شما همین سایت است


.شاید بسیاری بپذیرند مشارکت پیشروترین ومقبول ترین شاخه جبهه اصلاحات است.
من خودم منش شخصی چند تن از ایشان را می پسندم ولی تا به حال هرچه کوشیده ام مفهوم شعار اصلی شما "ایران برای همه ایرانیان"را درک نکرده ام.
فرض کنید برای افرادی که طرفدار جدایی دین از سیاست وبه دنبال آن خواهان تغییر اصولی از قانون اساسی حتی اگر تعدادشان هم اندک باشد این شعار چه معنایی دارد ؟ اگر بودن و نفس کشیدن است که الان هم هستند.اگر به معنای داشتن حقوق اجتماعی همچون روزنامه وسازمان غیر دولتی و تجمع برای بیان نظرات وحق تبلیغ وپیگیری خواسته هایشان باشد که در دوران مجلس شما و دولت خاتمی هم نه امکان ان بود و نه به ان اعتقاد داشتید و از جانب خاتمی این گروه به لقب خائن مفتخر هم شده اند..
این مثال را می توان برای دیگر تفکرات اجتماعی وسیاسی و... که حضورمعتنابهی هم در میان افراد جامعه دارند بیان کرد.
این شعار انصافا یک فریب و توهین به شعور مخاطب نیست؟

شکوری: در آستانه انتخابات مجلس ششم که این شعار از جانب جبهه مشارکت مطرح شد مخالفان بطور مبسوط به نقد آن پرداختند و نامزد های جبهه مشارکت نیز بطور مبسوط به تبیین وتشریح آن پرداختند که در این مجال فرصت پرداختن به آن مباحث نیست. اما نقد شما به طرح این شعار از زاویه ای دیگر و مبتنی بر ارزیابی میزان پای بندی به آن است. شما می خواهید همچون منتقدین راست گرا که نسبت به الزامات این شعار هشدارهای بعیدالذهن میدادند تا آن را زیر سوال ببرند بگوئید که ما تا انتها به این شعار وفادار نیستیم و شاید بخواهید نمونه هایی را مثال بزنید. این شعار بیانگر یک جهت گیری اصولی ومعیار است و طبیعی است که معنای طرح آن از دست دادن اصول دیگر نیست. مثلا ما یک اصولی داریم بنام حفظ تمامیت ارضی و یا استقلال ملی که در همین شعار نیز مستتر است. حال اگر یک ایرانی بخواهد شعار جدایی طلبی بدهد و یا بخواهد ایران را تحت سلطه غیر قرار دهد نمی گوئیم این حق اوست و باید به او مجال سازماندهی برای این منظور را داد. در همه جوامع چنین اصولی وجود دارد. ممکن است بپرسید اگر این شعار مطلق نیست چرا تبصره هایش را بیان نمی کنید. پاسخ روشن است ما مجموعه ای از شعارها و مواضع را اعلام کرده ایم که در کنار هم قرار می گیرند و همدیگر را تعریف می کنند.
علاوه بر این همیشه باید مسائل را اصلی و فرعی کرد و وجهه همت خود را بر مسائل اصلی قرار داد البته معنای آن این نیست که به هر حقی ولو اندک باشد بی اعتنا باشیم . منظور این است که توان و انرژی خود را صرف کاری بکنیم که به نیاز مبرم تری پاسخ می دهد. به عنوان مثال ما با طرح زود هنگام موضوع اعزام دانشجویان دختر به خارج از کشور در مجلس ششم موافق نبودیم چرا که آن را مساله بخش کوچکی از جامعه می دانستیم اما وقتی بدون هماهنگی مطرح شد ناگزیر به دفاع از آن شدیم و مخالفان اصلاحات هم بر بحث آن دامن زدند و موجب شدند فرصت مهمی از دوران اصلاحات صرف آن شود در حالی که مسائل مهمتری بر زمین مانده بود. ما چون با اصل قضیه یعنی رفع مانع از اعزام دانشجویان دختر موافق بودیم خود بخود در گیر این بحث شدیم ولی این بحث در اولویت ما قرار نداشت. شما هم ممکن است بخواهید موضوعات مشابهی را مطرح کنید و بگوئید چون به آنها نپرداخته ایم پس به این شعار وفادار نبوده ایم. روشن است که چنین نتیجه گیری ای صحیح نیست.

 

علی5 :

مثالهایی که شما زدید مشابه مثالهایی است که حاکمیت در رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات مختلف می زند که مثلا ما نمی توانیم افراد معتاد و قاچاقچی و دزد و... را تایید کنیم در حالی که خودشان می دانند اصل سوال کجاست.
سخن خاتمی را با کدام کلیشه وام گرفته از حاکمیت توجیه می کنید؟
شما با توجه به سابقه فعالیتهایتان در عمل فارغ از ذهنیات شاید مترقی ترتان از دید من تنها می توانید بگویید ایران برای همه ایرانیان وفادار به قانون اساسی که با توجه به اصل ولایت مطلقه در همین قانون اساسی وامکان تعطیلی سایر اصول از
جانب ایشان نتیجه این حرف می شود ایران برای همه ایرانیان وفادار به ولایت فقیه
البته صلاح مملکت (کار)خویش خسروان دانند

اما شما که بارها اعلام کرده اید اصلاح در محدوده همین سیستم بنابراین چنین شعار و سخنان فراتر از ظرفیت حقیقی این سیستم
حداقل با خودتان رو راست باشید.اگر اموری که از سوی حاکمیت در جریان است را خلاف قانون اساسی یا سلیقه شخصی افراد می دانید خوب از راه همین قانون جلویش را بگیرید.اگر امکانش نیست قانون مشکل دارد. اگر چیز دیگریست بگویید ما هم بدانیم)
شاید چند سال مردم را هم همراه کند اما نتیجه
انتخابات چند دوره اخیر می شود که باز هم ظاهرا از تفسیر نتایج حقیقی و دریافت خواست مردم می هراسید.
اگر با این حال خود را منشا اثر می دانید اهداف وابزار وتوانایی هایتان را برای خود و مردم مشخص کنید شاید حامیانی محدودتر ولی معتقد ودارای اعتماد به شما برایتان باقی بمانند..

{اگه لحنم تند بود معذرت می خوام. به منش وشخصیت وافکار شما وتعدادی از همقطارانتان (ونه سید محمد خاتمی) علاقه شخصی دارم اما حرکتهای سیاسیتان را فکر نمی کنم ریایی ولی سردرگم می دانم.شاید تاحدی به خاطر اشفتگی و سازمان نیافتگی جامعه باشد اما ادامه ان دلایل دیگری به ذهن می اورد.}

شکوری: هر یک از ما دارای اعتقاداتی هستیم که ممکن است با دیگری تفاوتهایی داشته باشد ولی وقتی می پذیریم کار جمعی کنیم معنایش این است که هدف مشترکی را اتخاذ کرده ایم و روی فصل مشترک ها کار می کنیم و طبیعی است کسانی هم که از این کار مشترک هواداری میکنند همان فصل مشترک ها را در نظر می گیرند بنابراین ما نه ادعای انطباق صد در صدی با یکدیگر را می توانیم داشته باشیم و نه هواداران در صد در صد موارد هوادار فکری و روشی یک مجموعه هستند. با تغییر شرایط مثلاً با به قدرت رسیدن یک حزب و فرا رسیدن زمان عمل مشخص قهرا اختلاف نظر های پنهان رخ می نماید و چون لاجرم یک نظر مبنا قرار می گیرد بخشی راضی و نزدیک تر می شوند و بخشی نا راضی و دورتر. منتهی ما از ابتدا خودمان را یک حزب فراگیر با حداقل های ایدئولوژیک معرفی کرده ایم و نه یک حزب ایدئولوژیک. به همین دلیل علی رغم فراز و نشیب های سیاسی انسجام ما روز بروز بیشتر شده است . قبول دارم مثال هایی که زدم قدری دور از ذهن بودند. من فقط مثال زدم تا شما متوجه بشوید که طرح یک شعار در خلاء و بصورت مطلق نیست. مثال های نزدیک تر به ذهن هم وجود دارد که برای پرهیز از ورود به یک بحث جدلی که ممکن است نهایتاً بهانه به دست بهانه جویانم بدهد از آنها پرهیز کردم.
متاسفانه عملکرد حاکمیت آنقدر بد بوده است که بسیاری را به این نتیجه رسانده است که نظام در درون خود توانایی اصلاح آن را ندارد و دفاع ما از اصل نظام در حالی که انتقادات وسیعی به روند اداره کشور داریم سر درگمی تلقی می شود. اضافه کنید بر آن بد فهمی های رایج را در حاکمیت و بخشی از جامعه که موجب احتیاط در طرح صریح نظرات می شود.
ما به عنوان یک حزب بدنبال حامیان ایدئولوژیک به تنهایی نیستیم بلکه در صدد جلب حمایت گسترده مردم هستیم تا بتوانیم به نمایندگی از طرف آنها مطالبات مشترک آنها را جامه عمل بپوشانیم. البته هر مقدار مردم ما را بیشتر قبول داشته باشند به معنای آن است که دامنهء این مطالبات مشترک گسترده تر است.

 

بيتا :

با عرض سلام خدمت شما
نمي دانم با اين اوضاع واحوال چرا اصرار داريد كه در انتخابات دور دوم شركت كنيد؟

شکوری: شرکت نکردن در دور دوم طنینی نخواهد داشت و فقط شرایط را برای نامزد های اصلاح طلب که در شهرستانها به مرحله دوم رفته اند سخت تر می کند.ما با علم به احتمال وقوع همه انچه اتفاق افتاد وارد انتخابات شدیم و با وجود همه این اتفاقات ارزیابی مثبتی از حضورمان در انتخابات داریم. ما نگذاشتیم سناریوی انها تحقق یابد و آنها در یک حالت سردرگمی ناشی از یکپارچگی اصلاح طلبان در تصمیم گیری برای خالی نگذاشتن صحنه به نفع آنها از تدارک یک مجلس کاملاً دلبخواه عاجز ماندند و این توفیقی برای ماست که در شرایط نا متعادل کنونی همچنان نقش آفرین و اثر بخش هستیم.
سوال من از شما این است: اگرشرکت نکنیم بعد چه اتفاقی می افتد و ما باید چه کنیم.

 

عارف امیری :

سلام و خسته نباشید
بنده هم همچون شما و دیگر عزیزان از خبر به زندان افکنده شدن جناب آقای قابل غمگین شدم.مضافاً اینکه خلع لباس ایشان خود توهینی عظیم به شخصیت ایشان بود.

شکوری: در حالی که افراد اهل، مثل آقای قابل خلع لباس می شوند و عده ای دیگر آزادند تا با این لباس هر کاری می خواهند بکنند این لباس روحانیت است که مورد توهین قرار می گیرد نه شخصیت آقای قابل که لزوماً به لباس وابسته نیست.

 

محمدرضا ر. :

وقتي خاطرات زندانيان مبارز قبل از انقلاب را مطالعه مي كنم، بزرگي و عظمت روح آنان را مي ستايم و ننگ و لعن نثار روسياهاني مي كنم كه اين مردان بزرگ را شكنجه و آزار مي دادند. متأسفم كه اكنون كساني فقط به جرم اظهار عقيده(ولو اشتباه) راهي وادي سياه زندان مي شوند. انتظار چنين روزهايي نداشتيم. امروز هر سخنی مي تواند تشويش اذهان عمومي، تضعيف نظام، و مانند آن تفسير شود. گويا افرادي هم متخصص جعل چنين برچسبهايي هستند!
آيا به ما وعده داده نشد كه در چارچوب قانون اساسي مي توانيم اظهار نظر كنيم؟
آيا درست است كه يك ايراني را به خاطر مصاحبه اي با رسانه خارجي، كه به مذاق بعضي خوش نيامده، از ورود به كشور بترسانيم، و شرط عدم بازداشت وي را توبه و اعتراف به گناه اعلام كنيم؟
من فكر مي كنم با اين اتهاماتي كه به شهروندان ايراني مي زنند، كمتر كسي پيدا بشود جاسوس، مزدور، مرعوب، خودباخته، خائن، لاابالي و بالاخره پل دشمن نباشد! مگر اينكه خلاف آن ثابت شود!
اين اتهامات را در شناسنامه ايرانيها بنويسيد تا همه تكليفشان روشن شود.

 

حسن :

با عرض سلام.
ضمن آرزوی سرفرازی و سلامتی برای استاد قابل و خانواده محترمشان. با خود فکر کردم که میله ها ودیوارهای زندان بسیار کوتاهتر و عاجزتر از آن هستند که بتوانند اندیشه ای را در خود محبوس نمایند. بنابراین به یاری خداوند جای نگرانی نیست و مطابق مثل نیاکانمان : چنین نیز نماند.

 

حسين نوراني نژاد :

سلام و عرض ادب
فتوت، مروت، پايداري و ... هريك به اقتضا معادلي مناسب محسوب مي شوند. البته جاهايي هم (fair play) بد نيست!

شکوری: برای اینجا چه پیشنهادی دارید. هیچ کدام از وازه های فوق رساننده منظور نیستند.

 

ایران درظلمت :

آقای دکتر سلام
با توجه به وقایعی که افتاده و تکرار سناریوی پیروزی مابقی اصولگریان در دور دوم انتخابات ، و با توجه به اینکه برایتان تخلف در انتخابات دور اول بخصوص در تهران محرز شده است ، من تعجبم که چرا اصرار به شرکت در دور دوم دارید .
در بهترین حالت اگر در دور دوم خواسته شما محقق شود و افراد مورد نظرتان وارد شوند جدایی از حضور اقلیتی بی تاثیر در مجلس ، یک پیروزی نه چندان شیرینی خواهد بود .
اما یقینا عدم حضورتان باعث محبوبیت بیشتر در بین احاد جامعه میشود و برای انتخابات بعدی تاثیر دوچندان دارد و این بنظر من این استراتژی موثر تری می باشد.
چون یقینا حضور شما در دور اول این حس وطن دوستی ! را و جلوگیری از بهانه گیری رقیب را گرفت.

شکوری: در این مورد قبلاً توضیح داده ام.

 

بيتا :

با عرض سلام خدمت شما
شما از من پرسيده بوديد كه اگر در انتخابات شركت نكنيم چه اتفاقي مي افتد؟
من به شما مي گويم در صورت كناره گيري از انتخابات هزينه هاي ناشي از عدم حضور شما براي جناح راست بسيار گران خواهد بود و در نتيجه محبوبيت شما بسيار افزايش خواهد يافت و مي توانيد با اقتدار در انتخابات رياست جمهوري شركت كنيد و پيروز شويد. همان طور كه پس از انتخابات مجلس چهارم سكوت كرديد ولي با اقتدار كامل در دوم خرداد سال 76 پيروز شديد.

شکوری: اگر اصلاح طلبان یکپارچه تصمیمی را بگیرند و اجرا کنند نتیجه می دهد ولی لازمه گرفتن تصمیم فراگیر پیمودن مسیر انسجام است که با عمل مشترک امکان پذیر است. انتخابات حاضر آزمون و تمرین خوبی برای این منظور بود.فاصله بین انتخابات مجلش چهارم تا انتخابات ریاست جمهوری سال 76 پنج سال بود. اوضاع نابسامان کنونی چنین فرصتی را بدست نخواهد داد.
طرف مقابل هم از گذشته درسهایی برای خودش گرفته است بنابراین دوباره نمی توان رخداد ها را تکرار کرد.اجمالا خدمتتان عرض کنم تصمیم به شرکت در مرحله دوم اهمیت مرحله اول را ندارد ولی تصمیم به شرکت بیش از تصمیم به عدم شرکت ضامن اتحاد اصلاح طلبان است که خود به تنهایی بسیار اهمیت دارد.

 

محمد حياتي / بندر گناوه :

مردان بزرگ همواره در زندان ها و اندامت گاه بوده اند چه بسياري از اين مردان بزرگ در راه وطن / سرزمين و ميهن و عقيده خويش جان داده اند و قابل هم از اينگونه مردان بزرگ است

شکوری: انشاءالله آقای قابل با سربلندی و سلامتی از زندان بدر خواهد آمد و اهداف والای خود را با قوت بیشتری پی خواهد گرفت.

 

farahani :

حضرت علی (ع):
الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی الظلم )) یاحق

 

غلامرضا :

سلام
چوپرده دار به شمشیر میزند همه را کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند
اگر لباس روحانیت مترادف با اجازه تبلیغ و ترویج دین باشدواهدائ ان منوط به یک سلسله مراتبی باشد که مورد تائید روحانیون ممتحن قرار گرفته پس گرفتن ان بی احترامی به انهاست مگر این که به علت رفتار خلاف شرع،اقدام شده باشد.تا جائی که من میفهمم،اقایان خود را شاخص گرفته اند و همه را با خود میسنجند،این رفتار حتی فرزندان خودشانرا هم فراری میدهد.نمونه هائی سراغ دارم.
واصلاحات...وای برما که خون دل خوردیم تا انقلاب کردیم اگر به انجا برسیم که اصلاحات از درون ناممکن است.ووای تر بر انهائی که با رفتار فراقانونی و خودخواهی ومنفعت طلبی های خود،مردم را به این نقطه برسانند.سلام بر اصلاحات، سلام بر اصلاح طلبی،
سلام بر انان که در مقابل انحصار طلبان با تمام توان سپر شده اند

 

abde :

salam
az dast dadan lebas gahmi nist chon in lebas be ghoroor estebadad va....tabdil shode ast va ghabel baya khoshal bashe ke azash lebaso gereftan.
ama 40 mah abs vaghean naramrdieh va baese taasof/

شکوری: فینگلیسی خوندن خود بخود سخته ولی وقتی کمی با بی دقتی نوشته شده باشه دیگه بدتر. با این حال بزحمت پیامتونو خوندم. با شناختی که من از آقای قابل دارم اونو مردی مومن و معتقد میدونم که برای لباسش بسیار احترام و اهمیت قائله.بر عکس او حاضره بجای 40 ماه 400 ماه زندان رو تحمل کنه ولی لباسی رو که از طریق حضور در مکتب شاگردان واقعی امام صادق (ع) صلاحیت پوشیدنش رو کسب کرده و به آن افتخار می کنه به اجبار از تن در نیاره. متاسفانه برخی کسانی که اصلاً صلاحیت پوشیدن این لباس رو ندارن و به حیثیت اون لطمه میزنن آزادند که اون رو بپوشند و هر کاری دلشان می خواد انجام بدن و فقط آقای قابل که شان لباس رو حفظ کرده و پس از پوشیدن اون جز در برابر خدا سر خم نمی کنه محکوم میشه به خلع لباس!
دنیاست دیگه! دنی ها در اون برخوردار وافراد فرهیخته گرفتار!

 

ahmadpour :

با سلام
آقایون دادگاه و خانواده ها را با خاکریزهای جنگ اشتباه گرفته اند.فکر کردند پشت خاکریزند از اصل غافلگیری استفاده کردند!!!؟؟؟

 

آگاه ساز :

دوستان اصيل! در همه جناح ها ، مراكز اداري و حكومتي و نيروهاي حزب اللهي! حرف و گفتار رييس جمهور در خصوص مفاسد اقتصادي و جريانهاي قدرت طلب و حتي تغير برخي از وزرا مربوط به شما نيست و طرف حسابش به نيروهاي اصيل نيست. درد و رنج احمدي نژاد همان دغدغه هاي خاتمي ، هاشمي و آقا است . احمدي نژاد درگير همان جرياني است كه هاشمي را تخريب كرد و خاتمي را، امروز حجم تخريب عليه شخص رييس جمهور نشانگر عواملي است كه واراي قدرت قواي سه گانه قادر به اعمال قدرت است و همه به اشتباه فكر مي كنند كه رهبري است در حالي كه مشهود و مشخص است جرياني از جنس سيد مهدي هاشمي امروز علاوه بر بهم اندازي همه جناحها و شخصيتهاي تاثير گذار ، در حال ايجاد فتنه عليه مقام معظم رهبري است ، عليه دولت است حال دولت احمدي نژاد باشد يا خاتمي يا ... افرادي كه با پوشش بيت همه كار مي كنند هم كار حزبي ،هم كار اطلاعاتي هم كار اقتصادي هم كار فرهنگي هم كار نظامي و... و هزينه ها را به حساب رهبري مي گذارند. امروز ديگر بر هيچ كس پوشيده نيست . احمدي نژاد با اين جريان درگير شده و اين جريان با منابع گوناگونش مي خواهد افكار خواص و عوام جامعه را منحرف كند . خود رييس جمهور نيز بايد مراقب عوامل نفوذي و منابع اين جريان باشد ، بطور مثال اين جريان با اطلاع از اراده رييس جمهور براي افشاء جريان مافيايي چند روز قبل توسط يكي از عواملش اطلاعات غير مستندي به رييس جمهور مي دهد ، كه رييس جمهور در اظهاراتش مثال خود را با استناد بر آن بازگو مي كند . اين در حالي است كه اطلاعات داده شده به ايشان غير مستند و آلوده است تا بررسي موضوع توسط واجاو سايرين در نهايت همان بازي كه در خصوص بانك پارسيان انجام شد بوقوع بپيوند ونهايتا هم خود رييس جمهور و هم خواص و افكار عمومي اين گونه اظهارات را توهم بپندارند و عزم عمومي نيز سست و بي تفاوت نسبت به چنين مسائلي شوند. لذا هوشياري همگاني در برابر غده سرطاني و مافيايي وظيفه ايي ملي است.

شکوری: پیامتان خیلی رسا نیست.فکر نمی کنم جناب رئیس جمهور با این نظر شما موافق باشد. ایشان صراحتاً علیه سه رئیس دولت پیشین جبهه هایی را گشود و انها را نفی کرد. ادعا نمی کنم باند های اقتصادی در کشور وجود ندارند ولی تعبیر مافیا را قبول ندارم.سر نخ همه قدرتها در جامعه ما در دست رهبری است وچگونه می توان تصور کرد که مافیایی شکل گرفته که سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و... حریف آن نیستند و نمی توانند شبکه آن را کشف کنند. رئیس جمهور چند بار تهدید به افشای آنها کرده است یعنی آنها را می شناسد ولی این کار را نکرده است. آیا این مافیا رفتار غیر قانونی دارد یا نه؟ اگر غیر قانونی است که بر خورد با آنها نباید این قدر سخت باشد و اگر رفتار غیر قانونی نیست چرا از عنوان مافیا استفاده می شود. مشکلات اداره کشور را به یک شبکه یا گروه مافیایی ناشناتخته نسبت دادن و خود را در جایگاه رئیس جمهور و رئیس دولت غیر مسئول معرفی کردن و فرار رو به جلو کردن هنر نیست. حقیقت آن است که سیاست های خام و ساده اندیشانه دولت اکنون پیامد های خود را آشکار ساخته است. اگر دولت اکنون هم متوجه اشتباهات خود نشود اشتباهات دیگری خواهد کرد که باید منتظر پیامد های آنها باشیم.

 

حسين نوراني نژاد :

سلام و عرض ارادت
همون مواردي كه عرض كردم به اضافه واژه هايي چون بزدل و شجاعدل يا غيور و بي غيرت مي توانند به مدد من در برابر پرسش شما بيايند.
ببينيد دكتر من قبول دارم كه هم وزن آن واژه هاي جاافتاده نيستند اما تفاوت خواص با افراد عادي در اين است كه سعي در اصلاح كژي ها دارند. حتمن اگر شما هم قبول داشته باشيد كه مرد و نامرد داراي بار منفي است مي توانيد از واژه هاي ديگري بهره بگيريد. شايد مته به خشخاش گذاشتن به نظر برسد اما من فكر مي كنم تاثير مولفه هايي از فرهنگ عمومي مثل همين واژه ها در شكل گيري رفتار اجتماعي و باورهاي عمومي نقش بسزايي دارند. مثل غلط استفاده از جوكهاي قوميتي كه به وضوح تاثير در باور عده زيادي نسبت به برخي قوميت ها گذاشته است.
بحث زبان شد ياد شعري از عليرضا حسيني افتادم كه بي ربط به موضوع ما هم هست و هم نيست:
جيرجيركي مي خواند:
"جير جير"
براي من اما
سي و دو حرف هم كافي نيست.

شکوری: ضمن تایید کلیت نظر شما، به اندازه شما حساس نیستم. هیچ کدام از واژه هایی که پیشنهاد دادید وافی مقصود نیست.در حجم بزرگی از ادبیات ما از این نوع واژگان استفاده شده است. زبان برای بیان منظور است و بیان منظور نباید فدای هر اقدام اصلاحی شود.این بحث دامنه گسترده ای می تواند داشته باشد و ورود به برخی زوایا نیز بدون عارضه نخواهد بود ولی درحوصله این مجال نمی گنجد.

 

دكتر كامراني :

آقاي دكتر رفتي تو سكوت !
انتخابات نظام پزشكي نزديكه ها ، دبير جبهه متحد اصولگرايان (شهاب الدين صدر) از موضع شعار انتخاباتي مهار تورم به موضع دفاع از افزايش تعرفه پزشكي روي آورده!البته نه اينكه مخالف افزايش باشم ولي هزار چهره بودن رو دارم ميبينم.
بعدشم كه بخاطر تخلفات انتخابابتي و تبليغات غير مجاز فقط 5 ميليون تومان جريمش كردن
جالبه نه؟

 

ثمین :

سلام آقای شکوری عزیز!آپدیت نمی کنید؟

شکوری: گاهی فرصت کم می آورم.بزودی انشاءالله

 

نقی عبدالجوادی دستجردی :

من نمی دانم که چرا بیش تر اصلاح طلبان پس از شکست در انتخابات مجلس کرکره شان را پایین کشیده اند. هنگامی هم که از آن ها سوال می کنی که چرا کم فروغ شده اید؟
یکی می گوید سرم شلوغ است. یکی می گوید دسترسی به اینترنت ندارم. یکی می گوید در حال اسباب کشی هستم و پاسخ های سرکاری دیگر.
ما که می دانیم در حال بررسی راه کارهای تازه هستید.

 

سیاوش :

براستی هگل درست میگفت که حماقت وقتی همه گیر شد،نامرئی میشود.اینک مارا بخاطر حقیقت محاکمه میکنند تا حماقت ها همچنان نامرئی بمانند.امروز جناب اقای قابل نباید در زندان سپری شود تا فردای ما بهتر باشد و این ظالمانه است که هنوز دکتر حشمت های زمان توسط خالوقربان ها بایکوت و سرکوب شوند. نباید یاران را فراموش کرد چون در قطره طوفان نیست.
یا حق مددی

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007