« ساده کرده ایم | اول دفتر | مرد و نامرد ها »

تلخی اظهارنظر شورای نگهبان در کام مجلس هفتم

مصاحبه با سایت خبری آفتاب - دوشنبه 19 فروردين 1387

آفتاب: عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت درباره مصوبه اخیر مجلس مبنی بر ممنوعیت شغلی اعضای حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: طبیعی است که پیش‌بینی می‌شود شورای نگهبان این مصوبه را تایید نکند و تلخی اعلام نظر شورای نگهبان را حتی نمایندگان مجلس هفتم نیز که در گذشته از مواهب این شورا برخوردار بوده‌اند، خواهند چشید.

علی شکوری‌راد، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب اظهار داشت: «این مصوبه علامتی است از نارضایتی مجلس از عملکرد مشترک دولت و شورای نگهبان در انتخابات مجلس هشتم».


وی تصریح کرد: «دولت و شورای نگهبان در انتخابات به گونه‌ای عمل کردند که نه تنها اصلاحات نسبت به روند انتخابات اعتراض داشتند بلکه حتی نمایندگان مجلس هفتم هم که در دوره گذشته از انتخابات مجلس، از مواهب شورای نگهبان برخوردار بودند، اکنون نسبت به عملکرد مشترک دولت و این شورا در برگزاری انتخاباتی پر از شائبه معترض شده‌اند».

شکوری‌راد همچنین در پاسخ به این سوال که "آیا این مصوبه به تایید شورای نگهبان می‌رسد یا خیر؟" گفت: «شورای نگهبان همواره نشان داده و ثابت کرده که در مواردی که موضوع مصوبه‌ای خود شورا را خطاب قرار داده، فارغ از موارد قانونی اظهار نظر می‌کند».

وی اضافه کرد: «طبیعی است که پیش‌بینی می‌شود شورای نگهبان این مصوبه را تایید نکند و تلخی اعلام نظر شورای نگهبان را حتی نمایندگان مجلس هفتم نیز که در گذشته از مواهب این شورا برخوردار بوده‌اند، خواهند چشید».

این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت همچنین با اشاره به اظهارات علیرضا افشار به عنوان رییس ستاد انتخابات کشور مبنی بر ارجاع پاسخگویی به شبهات انتخاباتی به شورای نگهبان گفت: «این اظهارات نشان‌دهنده آن است که حتی وزارت کشور هم نسبت به عمکرد شورای نگهبان معترض است».

وی افزود: «فکر می‌کنم باید برای شورایی با این میزان محبوبیت فکری کرد».

شکوری‌راد همچنین به سخنان روز گذشته (یکشنبه) سخنگوی دولت در حمایت از دادستان تهران اشاره کرد و ادامه داد: «به نظر می‌آید تعریف و تمجیدهای سخنگوی دولت از قاضی مرتضوی، بیانگر این است که در درون چارچوب قدرت نوعی یارگیری و جبهه‌بندی تند و تیز درحال شکل‌گیری است و برخی افراد سعی دارند در مقابل بخشی دیگر، با یکدیگر نزدیک شوند».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان تاکید کرد: «همه این مسایل را باید در یک چارچوب بررسی کرد و معتقدم این موضوعات همگی به هم پیوسته هستند».دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/78

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007