« پاسخ به یک نقد ارزشمند | اول دفتر | استیصال و بد بختی »

Imaginization

بدنبال نقد مبسوطی که سال گذشته در دفتر سیاسی و شورای مرکزی در مورد عملکرد حزب در گذشته صورت گرفت و چکیدهء جمع بندی آن توسط آقای نعیمی پور در کنگره سال پیش ارائه شد، چندی است به همت آقای صفائی فراهانی که معاون اجرائی دبیرکل است بحث ها و بررسی هایی درباره نقاط قوت و ضعف حزب در جریان است. از جمله روش هایی که برای این منظور بکار گرفته شده و بسیار تازه و جالب است روش فوق الذکر یا " تصویری کردن نظر" است که توسط فردی بنام مورگان ابداع شده است.. در این روش باید هرکس منظور و تحلیل خود را با کشیدن طرح و نقاشی رنگارنگ ارائه کند. این طرح و نقاشی ها پس از توضیح کشنده آن، مورد نقد و تجزیه و تحلیل سایرین قرار می گیرد. این روش ابتدا خیلی عجیب و خنده دار بنظر می رسد همین طور هم هست یعنی در اولین جلسه ای که به اتفاق تعدادی از فعالین حزب در آن شرکت داشتیم استاد مربوطه از ابتدا اعلام کرد شوخی و خنده هم جزئی از برنامه است. به تدریج معلوم شد شوخی ها وخنده ها خیلی سریعتر از بحث های جدی مکنونات هر فرد را در ارزیابی مسائل آشکار می کند و ضعف ها و ظرفیت ها را بروز می دهد. جلسه جالبی بود نقاشی کشیدیم، شوخی کردیم، خندیدیم ، استاد مربوطه چیز هایی را که می خواست فهمید و ما هم با روش جالب وجدیدی آشنا شدیم.
عکس های زیر از این جلسه است.

DSC02005.JPG

DSC02007.JPG

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/70

نظرات

اشکان :

تکلیف امثال ما که وضع نقاشیمون افتضاحه چی میشه؟

 

فرشته :

با سلام و خسته نباشید.خدا اخر و عاقبت شما اصلاح طلبان رو ختم به خیر کنه آقای شکوری راد.

 

نقی جوادی :

من هم یک نقاشی کشیدم.
در این نقاشی پلنگی را کشیدم که در اثر کم غذایی روز به روز لاغرتر می شد تا این که آن قدر لاغر شد تا دیگر کسی باور نمی کرد این حیوان نحیف پلنگ است همه فکر می کردند گربه ای ولگرد و مریض است.
آیا به نظر شما این پلنگ نحیف می تواند روزی دوباره قوی و پرزور شود؟ باید خودش دست به کار شود یا دیگران کمکش کنند؟

 

ايران درظلمت :

منم يك يه سري خطوط زيگزاگ گونه كه از يك نقطه شروع و بعد از يه دور كامل به همان نقطه ختم شد كشيدم!
بعدش چون ديدم خيلي صفحه خاليه با مداد سياه تمامش رو سياه كردم!

 

نسل پویا :

سلام
روش جالبیست .البته ای کاش عکسهای بیشتری را نمایش میدادید و در صورت امکان با یکی دو مورد از نقاشیها و توضیحات فردی که آن را کشیده موضوع را باز تر میکردید.
راستی آقای شکوری کی قرار است نتایج این نقدها در عملکرد حزب تغییرات محسوسی ایجاد کند تا دل ما هم گرم شود و امیدوار باشیم که مشارکت میتواند دوباره تکیه گاه ما باشد؟شاید هم من اشتباه میکنم و شما در نقدهایتان آن قدر ها حزب مطبوع خود را در وضعیت پیش امده سهیم نمیدانید.
شب خوش

شکوری: ما تلاشمان را می کنیم تا بهتر باشیم. از نقد های سازنده هم استقبال می کنیم.

 

مهدي :

خيلي وقت ها آدم ها شوخي شوخي حرف هايي خيلي خيلي جدي مي زنند !

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007