« سه گاه، سه نگاه | اول دفتر | منطق اصلاح طلبان آمریکا را ناگزیر به عقب نشینی کرد »

سه پرده از سه شنبه

این مطلب رو باید سه شنبه شب میذاشتم رو وبلاگ ولی فرصت نشد.

پرده اول
گفتم : تورو هم رد صلاحیت کردن؟
گفت : من که اصلاً ثبت نام نکردم!
گفتم : پس خبر نداری! ثبت نام کرده ها تموم شدن حالا دارن ثبت نام نکرده ها رو رد صلاحیت می کنن.
گفت : آره منم شنیدم اصلاح طلب کم آوردن دارن از خودشون رد صلاحیت می کنن.
گفتم : تو شنیدی! من دیدم.
گفت : حالا چکار کنم؟
گفتم : تا وقت نگذشته فعلاً برو اعتراض بده تا نامه رد صلاحیتت رو برسونن دستت.

پرده دوم
رفته بودم اعتراض بدم دیدم چقدر آدم رد صلاحیت شده اومدن اعتراض بدن. تعجبی نداشت یکی از یکی بی صلاحیت تربودن! وزیر، وکیل، روحانی، دانشگاهی، معلم، قاضی و... یکباره دیدم امامی راد نماینده کوهدشت در مجلس ششم و هفتم که پدیده ای بود در ضدیت با اصلاح طلبان، به همراه آقای عباسی فرد عضو سابق شورای نگهبان هم از در وارد شدند. با تعجب از امامی پرسیدم چطوری!!؟ گفت : سیاست این چیزا رو هم داره. گفتم : ما خیلی حرفها زدیم، خیلی کارا کردیم. حقمون بود" اینا " رد صلاحیتمون کنن. شما رو دیگه چرا؟ پاسخی نداد و رفت. درست و غلط هر چی هست این جور موردا رو که آدم می بینه ناخود آگاه کمی دلش خنک می شه ( شاید هم می سوزه). امثال امامی راد ها خیلی اصولگرا بودن. خیلی آدم خوبی بودن برای اسلام، انقلاب و اصولگراها. خیلی برای مخالفان اصلاحات پادوی کردن. خیلی اصلاح طلب ها رو قربه الی... اذیت کردن. حالا حقشون نبود این جور حقشون رو بذارن کف دستشون.
پرده سوم
تو اعتراضم به شورای نگهبان فقط همینو نوشتم :
"اگرچه بسیار تلخ و مشکل است اما به حکم قانون از بی عدالتی هیات اجرایی و هیات نظارت ناگزیرم به جایی شکایت برم که امیدی به عدالتش ندارم. لذا با استناد به محتویات پرونده و اعتراضیه قبلی اعتراض خود را به نظر(رای) هیات نظارت اعلام می دارم"

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/60

نظرات

سعید :

آقای دکتر
بسیار متاسفم که می بینم از شدت تنگنای موجود به طنز روی آورده اید! طنز تلخی است اما بسیار روشن بود که گروه شما به این روز خواهد افتاد! اصلاح گاهی غیر ممکن است؟ دیگر گانگرن شده!

شکوری: طنز تازگی ندارد. تنگنا هم نیست.پس از رحلت حضرت امام هیچ وقت مثل حال احساس آزادگی از قید و بند ها نداشتم.روز بد برای کسانی هست که دم از تحریم زدند و حالا مسئول این وضعیت هستند.

 

اسماعيل :

سلام.
آقاي دكتر :
يكي از دلايل شكست اصلاحات كمبود نيروي انساني و يا همان منابع انساني (سياست ورز) است.
از پيران ديگر اميدي نيست.
تنها منبع سياست ورزان (جوانان) هستند.
تنها جوانان هستند كه مي توانند در برابر عوام فريبي و مقاطع كاري ايستادگي كنند.
من بارها و بارها در جلساتي كه در همان زيرزمين جبهه برگزار مي شد، گفته ام براي پيروزي در ايران براي پيشبرد پروسه ي اصلاحات بهترين گزينه جوانان هستند.
به نيروهاي مقابل نگاه كنيد، چگونه در نهاد هاي منتسب به خود گروه هاي جوانان را پوشش مي دهند.
آيا در جبهه ي اصلاحات اين چنين نهاد هايي داريم.
داشتيم ، در آن 8 سال معروف.
آقاي دكتر سينه ام پر درد است.
خيلي ها كم كاري كردند.
الان در جبهه دو نگاه بسيار ضعيف است:
كارگران و زنان.
اينان بهترين گزينه براي پيشبرد اصلاحات هستند.
من كه نوشتم ، خود هزينه كرده ام و مي كنم.

 

مصطفی رسته مقدم :

سلام
آقای دکتر بهتر نبود بزرگوارانه از اعتراض به این مظهر بی عدالتی صرف نظر می کردید؟!!!

شکوری: مطمئن باشید برای من هم اعتراض نکردن دلنشین بود اما بر اساس نظر ائتلاف اصلاح طلبان و نیز تاملی که در نتیجه دو سوی ماجرا کردم و اینکه معتقدم ما در پیگیری اهدافمان باید سماجت داشته باشیم و احساسی عمل نکنیم همان اعتراض دو خطی را نوشتم. ارزیابی این کار را هم می گذارم برای بعد.شاید به این نتیجه برسم شما درست می گویید.فعلا معتقدم این کار بهتر بوده است.

 

رضا :

سلام جالب بود شبیه ان حکایت معروف است که بنده خدایی دید یهو شلوغ شده مردم دارن در میرن.سوال کرد چی شده چرا دارین فرار میکنین؟ گفتند هر کس سه تا داشته باشه میگیرند یکیشو میکشند.مرد گفت من که دو تا دارم چرا در رم؟ بهش گفتند زیاد خوشحال نباش چون اینا اول می کشند بعد میشمارن. خالا اینا هم به دلیل کمبود وقت(واقعا مسخره است) اول رد صلاحیت میکنند بعد بررسی البته اگر وقت کنن. این کار شبیه این است که پلیس جلو حرکت بعضی از ماشین ها رو بگیره بگه تصادف نکردن شما در ساعات اینده احراز نشده لذا اجازه عبور ندارین.

 

صادق صدق گو - کاشان :

سلام و ارادت
با خوندن این مطلب که عین نوشته های دکتر شیرزاد بود کلی خندیدم. بعد یه جلسه 5-6 ساعته برا انتخابات که خروجی هم نداشت حسابی چسبید! خدا خیرتون بده.
ضمن اینکه با توجه به اتفاقات و جریانات اخیر - و با گمانه زنی ها و پیش بینی هایی که میشه از آینده داشت - اگه نگاهی طنز آمیز به این وقایع نداشته باشیم (دور از جون شما) احتمال سکته قلبی و یا روانی شدن خیلی زیاده...!!!

 

حسين :

1.بنده هم به سهم خودم از خود سلب سلاحيت مي كنم و اعلام مي كنم كه صلاحيت راي دادن به افراد سفارش شده را ندارم.
2. آقايي «بسيار پرنفوذ» گفته اند شما(اصلاح طلبان) به خاطر رأفت نظام الان زنده هستيد و داريد زندگيتان را مي كنيد! شما هم برويد شاكر باشيد كه زنده هستيد «يهو» مي بينيد كه بيكار شدند و آمدند سربخت شما كه نماينده مجلس ششم بوديد! واي به حالتان! ترسو هم كه هستيد! مثلا اعتراضتان اينگونه است كه آقاي باقي را تا زندان همراهي مي كنيد!!
3. فرزند امام(ره) درباره ورود نظاميان به سياست هشدار تندي داده اند. يكي از نهادها هم برنامه وسيعي براي انتخابات تدارك ديده كه با سخنان اخير سيد حسن ارتباط دارد.
4. اصل حرفم يادم رفت.... آها راستي اين آقاي كروبي چه نوع اصلاح طلبي است كه بيشترين تبليغات را عليه آنان مي كند؟ دوست دارم معني سخنان به موقع! و جالب ايشان را بفهمم.
ارادتمند شما

 

ایران در ظلمت :

جالب بود!! احتمالا در خصوص اون افرادی که نامبردید اشتباهی صورت گرفته و انشا ا.. صلاحیتشون احراز میشه !!
اینا رو هم برای این رد صلاحیت کردند تا نگن همش اصلاح طلبا رد صلاحیت شدن!!

 

نقی عبدالجوادی دستجردی :

گفتم:نتیجه چانه زنی از بالا چه شد؟
گفت: هیچ.
گفتم:چه کنیم؟
گفت:صبر.
پس صبر می کنیم.خدا با صابران است.
راستی سخنان گوهربار سردار جعفری را شنیده ای که گفته است حمایت از اصول گرایان تکلیف الهی است؟

شكوري: بله خبرش را خواندم. انشاءالله پاسخي براي آن خواهم نوشت.

 

وحید مرادی نو :

مجلس هشتم شکست یا پیروزی؟

برای هر کشوری در عرصه ی جهانی انتخابات معیاری است برای نشان دادن میزان دموکراسی در ان کشور،بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با تلاش های فراوانی که در این زمینه انجام گرفت جمهوری اسلامی به عنوان نظام حاکم بر ایران و ان هم نه به صورت اجباری که با رأی مردم پذیرفته شد.

از طرفی خبرگان و وکلای مردم با دستور امام موظف به تهیه و تدوین قانون اساسی کشور شدند.یکی از اصولی که در قانون اساسی امد که جز اصول متر قی نیز می توان به حساب اورد،اصل نظارت بر صلاحیت کسانی است که می خواهند در انتخابات شرکت کنند می باشد.

هدف از این اصل این بود که از ورود افرادی که به صورت عملی کاری خلاف اسلام و نظام و مردم انجام داده اند به مجلس جلوگیری شود.

و اما امروز ما شاهدیم که چگونه با استفاده از این اصل مترقی فرزندان راستین و خدمتگزاران واقعی این مرزوبوم را که ارادت خود به نظام وکشور ومردم این سرزمین را طی سالها خدمت خود نشان داده اند با یک اقدام دیکتاتورانه و کوته فکرانه از یک رقابت سالم برای نمایندگی مردم و خدمت به انها محروم می کنند.

با توجه به تهمت هایی که برای رد صلاحیت کاندیداها به انها زده شده است که از جمله عدم التزام به اسلام را می توان نمونه ی بارزی از این نوع اتهام ها معرفی کرد،این سوال پیش می اید که کسانی که یک عمر زندگیشان را در راه پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ نظام جمهوری اسلامی در سخت ترین شرایط گذرانده اند و از جان و مال خویش در راه اعتلای نام این کشور گذشته اند از دشمنان این ملت و از انسانهایی که التزام به اسلام ندارند محسوب می شوند پس با این حساب چه کسانی را می توان خادمان واقعی مردم شناخت،یعنی اصلا با معیارهایی که اقایان دست به چنین رد صلاحیت هایی زده اند ایا واقعا می توان حتی یک فرد دارای صلاحیت پیدا کرد؟(که عجبا بسیاری پیدا شده اند!!!)

شعاری که من برای وبلاگم انتخاب کرده بودم عبارت بود از >،اما سوالی که اینجا مطرح است این است که ایا این انتخابات پیروز هم خواهد داشت؟

به انتخاباتی که همه ی افرادی که می توان انتخابشان کرد همانند همنند و تنها نامشان با هم فرق می کند اصلامی توان انتخابات گفت؟

کسانی که ادعای مسلمان بودن دارند و به سادگی برای رسیدن به قدرت با توصل به تهمت زدن، رقیب را از صحنه دور می کنند و کسانی که ادعای پیروی از امام را دارند و حتی نوه ی او را نیز رد صلاحیت می کنند و به خاطر منافع شخصی و گروهی خود این گونه منافع نظام را چه در عرصه ی داخلی و چه در عرصه ی بین المللی دچار خطر می کنند چگونه خود را حائز صلاحیت برای خدمت به مردم می دانند؟

با توجه به وضع پیش امده در به اصطلاح انتخابات اینده دیگر حرفی از پیروزی و شکست نیست یعنی با این اوضاع به وجود امده فارغ از نتایج به دست امده،تنها شکست حاصل این انتخابات می باشد اری شکستی برای نظام،شکستی برای مسئولینی که ادعای مسلمان بودن و پیرو راه عدالت و ازادی را دارند.

البته این انتخابات حاصل دردناک تر دیگری نیز دارد و ان نا امیدی و یاس برای بزرگان و جوانانی است که در ارزوی یک کشور اسلامی و دموکراتیک بودندو شاید ضربه ای که کشور و نظام از برگزاری انتخاباتی بدین شکل خواهد خورد بسیار مهلک تر از ضربه هایی باشد که دشمنان نظام و خاک مقدس ایران اسلامی می توانستند بر پیکره ی ان وارد کنند.

و در اخر همانند یکی از بزرگان از دست این مردمان کوته فکر و ظالم به خدا پناه می برم و ارزو می کنم که تا دیر نشده مسئولین دلسوز نظام فکری به حال اینده ی این نظام و خاک مقدس بکنند که با این شرایط نه تنها خدمتگزاران واقعی امروز را بلکه یک نسل از جوانان این خاک و بوم را از دست خواهیم داد.

وبلاگ فعالین سیاسی

شکوری: البته اصل نظارت بر انتخابات در قانون اساسی بیشتر ناظر بر این بوده که اگر دولت به استبداد گرایید و خواست بطور غیر قانونی کسانی را رد صلاحیت کند و مانع حضور آنها در انتخابات شود مرجعی برای تظلم و احقاق حق وجود داشته باشد. اما متاسفانه اکنون بر عکس شده است و مرجعی هم برای تظلم خواهی وجود ندارد.

 

آزادبخت :

جناب دكتر بزرگترين اشتباه شما علم كردن كروبي به عنوان رييس مجلس بود من همچنان معتقدم شما مجلس ششمي ها مردم خوب و روشنفكري بوديد ولي باور كنيد همان روز اولي كه كروبي را برگزيديد اعصابم خرد شد اخر چرا مرتكب اين كار شديد؟ شما كه وزنه هاي خوبي داشتيد از اشتباهات ديگر شما فرصت سوزي بود و بقول دكتر سروش كه به خاتمي نوشت كسي كه چيزي را مفت بدست آورد ارزان از دست ميدهد شما فكر كرديد كجدار و مريز رفتار كنيد براي هميشه مي مانيد ولي كور خوانديد

شکوری: به این سادگی که شما می فرمایید و یا دکتر سروش فرموده اند نیست.مطمئن هستم اگر شما هم در موقعیت ما بودید ولو با خون دل همان کار را می کردید که مجموعه اصلاح طلبان مجلس ششم کردند. البته در درون آنها هم اختلاف نظر وجود داشت ولی برایند نظرات آن بود که عمل شد.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007