« آئین توحید، اعتراض به رد صلاحیت | اول دفتر | امام، زیباترین نام »

بیا و جدا کن زحق باطلم را

وقتی در 12 بهمن 57 امام آمد زندگی رنگ دیگری گرفت. همچون کودک گمشده ای که مادرش او را بیابد شاد شدیم و شهد یقین چنان در کاممان نشست که مزه تلخی را فراموش کردیم. هنوز هم وقتی برخی از تلخی های زمانه می گویند، یاد آن خاطره های شیرین چاره درد می شود. نمی دانم جوانانی که از آن روزهای طلایی خاطره ای ندارند با تلخی های امروز چه می کنند. خدایا خودت بر دلهای آنها رحم کن و بر زخمهای آن مرهمی بنه!
شعر "حق و باطل" از شاعرپر احساس و غیرتمند خانم دکترفاطمه راکعی است که با یاد امام سروده شده و در کتاب "مادرانه ها" به چاپ رسیده است.

غمی می خراشد درون دلم را
کسی نیست تا حل کند مشکلم را
کجایید یاران خوب و صمیمی
به طوفان سپرده کسی حاصلم را
گناه من این است آیا که دستی
عجین کرده با عشق، آب و گِلم را
نمی دانم ای پیر من، بار دیگر
بیا و جدا کن ز حق باطلم را
به دریا زدم دل به امید ساحل
نشانم ده ای ناخدا، ساحلم را
به ویرانه ها روی دارم از این رو
که در باد، گم کرده ام منزلم را

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/45

نظرات

محمدرضا آقاابراهیمی :

سلام. از ابراز لطفتان در وبلاگم ممنونم. من مدتی است که سایت شما را دیده ام و گهگاه از آن بهره مند شده ام. در این وانفسای زشتی که شحنگان و دوستاقبانان ، بی هیچ حیا و درنگی ، فرزندان انقلاب و امام را به اتهامات مضحکی چون عدم التزام به اسلام و نظام و حتی سوء شهرت در حوزه انتخابیه از شرکت در انتخابات مجلس بازمی دارند تا بتوانند مجلس فرمایشی مورد نظر خود را برکشند ، دانستن اینکه تنها نیستیم خود مایه بسی امید و قوت قلب است. آنچنانکه فرمان الهی است ، خود و شما و همه برادران و خواهرانم را به حق و به صبر توصیه میکنم. باشد که صبح امید و حاکمیت قانون ، بازهم فرارسد.

 

رضا :

سلام
این حق رو از باطل مگر امام زمان جدا کند.اما در مورد شرکت در انتخابات به نظر من اگر رد صلاحیتها به قوت خودش باقی ماند دوستان بهتره همگی انصراف بدهند و سکوت کنند تا مجلسی یک دست تقدیم اقایان بشود.و فکر کنم چنین دولتی با این مجلس و ناتوانی هایشان در حل مشکلات معیشتی مردم و فقدان عنصر کارشناسی و کاربلدی زمینه را جهت داشتن انتخاباتی موفق در ریاست جمهوری اینده فراهم خواهد کرد.و اشتباه نکنیم که شرکت در انتخابات بدون چهره های اصلی ضمن اینکه موفقیتی برایش متصور نیست به نوعی تایید رفتار این اقایان خواهد بود.

 

نمایندگان شجاع مجلس ششم :

دوستان عزیز
نامه شجاعانه نمایندگان واقعی مردم در مجلس پرافتخار ششم را در لینک زیر مطالعه کنید.
http://name-nemayandeha-m6.persianblog.ir/

 

نصیری :

سلام آقای شکوری/یک شهر مرزی در چین که قبلا جزو امپراتوری ایران بوده است(نزدیک ختن)که همنام وبلاگ شما است.البته نام آن گویا ترکی است شاید
هم فارسی آیا مناسبت اسمی وجود دارد؟

شکوری: از وجود چنین شهری در چین بی اطلاع بودم. اگر اطلاعات بیشتری بدهید خوشحال می شوم. در استان زنجان هم دو روستا به این نام وجود دارد که روستای پدرم بعلت مجاورت با روستای امام به گلجه امام معروف است.

 

ابراهیم :

سلام
پاینده و پیروز باشید.

 

نقی عبدالجوادی دستجردی :

انقلاب را قدر می دانم.زحمات مردم ایران را در سال پنجاه و هفت می ستایم.بر شهیدان راه آزادی درود می فرستم
ولی زمان کنونی را دوست ندارم.انقلاب به فرزندان خود چه ها که نکرد.هر روز دایره تنگ تر شد و این گونه شد که می بینیم

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007