« هادی | اول دفتر | آنان که باید ثبت نام کنند »

ابراز نگرانی کیهان از برگزاری انتخابات

محمد ایمانی یکی از سر مقاله نویس های روزنامه کیهان که زیر نظر نماینده ولایت فقیه انتشار می یابد و خود را متولی اسلام و انقلاب می داند، بطور شگفت آوری در سر مقاله ای با عنوان مجلس تراز ملت از برگزاری انتخابات در ایران اظهار نگرانی کرد و آن را دستاویزی احتمالی برای دلسرد کردن مردم یا تلخ کردن کام آنان برشمرد. وی مردم را بدلیل انتخاب نامزدهایی که شورای نگهبان صلاحیت آنها را پس از بررسی دقیق مورد تایید قرار داده است مورد طمع دشمنان برشمرد. این نویسنده همچنین نارضایتی خود را از نامزد های مورد تایید شورای نگهبان ابراز داشت زیرا آنها می توانند تبدیل به کانون حمله علیه جبههء خودی ( برادران و خواهران هم مسلک کیهان) باشند. وی در این مقاله سخنان یوسفی اشکوری، از مسافران کنفرانس برلین، که در آن همچون برنامه سخنرانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا بدترین اهانت ها به جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، را مبنی بر اینکه مشارکت فعال در انتخابات راهگشا نبوده است مورد تایید قرار داد.

این خبری است که به سبک خود روزنامه کیهان از بند آخر سرمقاله آقای ایمانی که کلیشه آن در پی می آید، تهیه شده است.
روز نامه کیهان با چنین سبکی یادداشت اخیر من را مطابق سلیقه خود تقطیع و تحریف نموده است و سعی کرده است از آن دستاویزی برای القای اختلاف و تخریب بنده و آقای حجاریان درست کند. مثلاآنجا که نوشته ام حجاریان ضمن تایید نظر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت، تبصره ای به آن زده اند که اصل نظر شورای نگهبان را هوا می کند. این قسمت اخیر یعنی جملهء " که اصل نظر شورای نگهبان را هوا می کند" را بالکل حذف کرده است. یا آنجا که گفته ام حجاریان را فردی عالم و خوشفکر میدانم، صفت "عالم" را حذف کرده است. روزنامه کیهان جمله آخر یادداشت مرا که خلاصه وجمع بندی یادداشت است و نوشته ام : "حرفِ خیلی ساده و رسا این است که نامزدی ِ نمایندگی مجلس حقی عمومی است که به صرف عدم" احراز صلاحیت " نمی توان آن را سلب نمود و لازمه سلب این حق، احراز" عدم صلاحیت" است که البته آن هم باید بر اساس بررسی قانونی ومستند به مستندات مصرح در قانون باشد و دلایل آن همراه با توضیحات به داوطلب اعلام شود" را بدلیل صراحت آن در بیان منظور ونفی القائات کیهان و همچنین نگرانی از این که خوانندگانش پاسخی برای آن طلب کنند و از عهده اش برنیاید، حذف کرده است.


DSC01479.JPG

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/28

نظرات

یک طرفدا ر خاتمی :

اینها همین جوری هستند!باید هم نگران باشند!چون ممکن است رای نیاورند
اینها از مجلس ششمی دیگر میترسند!ما باید همان کاری را بکنیم که اینها نمیخواهند
من شما را لینک کردم موفق باشید

 

رضا :

سلام من یه اصلاح ظلب هستم .شما رو هم خوب میشناسم.میشه بگین چظوری و با چه رانت و سهمیه ای تخصص رادیولوزی گرفتین؟حمایت شماو دوستانتان از بعضی از مدیران نا لایق و بی برنامگی کار رو به اینجا کشاند.هنوز بعضی از دانشجویان که به هوای شما جلو رفتن تو زندان هستن.از طرفی حزب سهم خواه شما در این وضعیت بی تقصیر نیست بهتره به خوردن حلیم ادامه بدین چون حالا حالاها اینا حکومت خواهند کرد.

شکوری: دوست عزیز ! در یادداشت " مقدمه ای برای راه اندازی وبلاگ" برای دوستانی مثل شما که علاقه دارند از زندگی کسی چیزی پیدا کنند تا فکرش را بکوبند یادآور شده ام که یکی از هدف های من از راه اندازی وبلاگ در اختیار گذاشتن منابع لازم برای نقد مبتنی بر اطلاعات درست از بنده است. از جمله اینکه نوشته ام بنده قبل از پیروزی انقلاب وارد دانشگاه شده ام ورتبهء کنکورم هم جهت استحضار جنابعالی عرض می کنم 118 بوده است. علاوه بر این ورود من به دوران تخصص همزمان بوده است با کمبود نیروی متخصص در کشور و به همین دلیل شیوه پذیرش دستیار بصورت استریت بود یعنی دانشجویان پزشکی که نیمی از دوران انترنی را گذرانده بودند می توانستند در یکی از رشته های تخصصی ادامهء تحصیل بدهند و رقابت بسیار اندک بود.
من خواهش می کنم حزب سهم خواه را برای من تعریف کنید و بگوییداز نظر شما حزب باید چکار بکند تا خوب و درست باشد .
مطمئن باشید دانشجویانی که الآن در زندان هستند برای حمایت از ما به زندان نرفته اند. آنها اگر بفهمند شما اینگونه راجع به آنها فکر می کنید حتما گله مند خواهند شد. آنها خودشان صاحب فکر هستند و بر اساس فعالیتی که در جهت آن انجام داده اند به زندلن رفته اند. خوب یا بدش هم پای خودشان است. البته ما از اینکه کسی غیر عادلانه در زندان باشد در رنجیم و برای آزادی آنها تلاش میکنیم. این هم بخاطر مرام خودمان است منتی هم سر کسی نمی گذاریم.
منظورتان از " اینها" حالا حالاها حکومت می کنند چه کسانی است و توصیه شما در باره اینکه چه باید کرد چیست؟


 

مهدی موسوی :

سلام آقای شکوری راد
وبلاگتون هم مبارک باشه.
به روزم با:
تقدس گرايی وسيله ای در دين يا ابزار حکومت امروزی

 

احمدپور :

سلام جناب شکوری
من فکر میکنم شورای نگهبان(جنتیها)وکیهانیها تمام تلاش خود را میکنند تا اصلاح طلبها یا رد صلاحیت شوند و یا اگر از فیلتر گذشتند صندوقهایشان باطل گردد بهمین خاطر معتقدم میبایست هزینه کارشان باید بسیار بالا رود از اینرو برای بعد از رد صلاحیتها باید برنامه داشت باید تحصن و اعتراضات البته مسالمت آمیز را در سطح گسترده آغاز کرد چرا که حق دادنی نیست باید حق را گرفت.شاد زی و رستگار.

 

ستاره :

سلام آقاي دكتر شكوري
1. من تعجب مي كنم كه شما در روزنامه دولتي كيهان دنبال انصاف و امانت مي گرديد؟ مگر دلتان براي يك «نيمه پنهان» تنگ شده است؟
2. براي فعاليتهاي «مجاز» در كشور ما يك چهارچوب هايي وجود دارد. به نظر من ظرفيتهاي كه براي اصلاحات لازم است فراتر از اين چارچوبها است. با اين همه، واقعا نمي دانم آيا سخن از اصلاحات راندن كاري عبث نيست؟ شما اقدام معمولي جناب خاتمي را در زمينه اختيارات رييس جمهور به ياد داريد .. و پايان آنرا. يا مصوباتي كه مجلس ششم داشت و نتوانست از تور شوراي نگهبان بگذرد. آيا بهتر نيست واقع بين باشيم؟

 

سورنا :

آقای شکوری راد سلام و عرض ارادت یادتان هست در مجلس ششم به گمانم هفته بسیج بود با چفیه پشت تریبون نطق پیش از دستور رفتید و کیهان خبر آن را زد و از شما با عباراتی مثل نماینده ارزشی و معتدل و... یاد کرد.منظور خاصی از این یادآوری نداشتم. فقط می خواستم به مناسبت ثبت نام در انتخابات به شما یاداوری کنم اگر می خواهید با این نظام کار کنید تکلیف خودتان را روشن کنید یا رومی روم یا زنگی زنگ. چفیه بعد از جنگ و آنهم در سال 79 -80 هویت و معنای واقعی خود را از دست داده و بیشتر آن را بر سر و گردن کسانی که تجمعات قانونی را با وحشیانه ترین اقدامات بر هم می زدند دیده میشد. بدیهی است شما هم با یک بار استفاده از آن نمیتوانستید این مفهوم را عوض کنید و فقط برق به آسیاب برقی کیهان نشینان رساندید...

شکوری: آن نطق را در قسمت سخنرانی در وبلاگم گذاشته ام. یک بار دیگر آن را بخوانید شاید نظرتان عوض شود.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007