« مقدمه ای برای راه اندازی سایت | اول دفتر | دیشب شب یلدا بود و ما... »

شكوري راد و وبلاگ نويسي

دوست جوان و خوبم حسین نورانی در وبلاگش بنام "هبوط نا تمام" مطلبی را در مورد راه اندازی وبلاگ من نوشته که مناسب دانستم در اینجا نقل کنم. حسین را چهار سال پیش در استانه انتخابات مجلس هفتم و در روند بحث های انتقادی تندی که آن زمان نسبت به عملکرد اصلاح طلبان مجلس و دولت جریان داشت شناختم. او و تعدادی از دوستانش دعوت شده بودند تا به ستاد انتخابات مجلس هفتم جبهه مشارکت کمک کنند. اما آنها سوالات و بحث هایی انتقادی داشتند که لازم بود اول به آنها پرداخته شود. برای این منظور جلسات مفصلی با اعضاء محوری جبهه مشارکت برگزار شد و بحث های جدی وسودمندی صورت گرفت تا کم کم این دوستان فعال شدند و دوستی ها محکمتر شد و ادامه یافت. حسین از جمله جوانانی است که با احساس مسئولیت نسبت به گفتار و کردار خود فعالیت میکنند و دارای انضباط فکری هستند.
او مشوق من برای راه اندازی وبلاگ بوده و از کمک و راهنمایی به من در این زمینه دریغ نکرده است و علی رغم رفاقت دیدگاه انتقادی دلسوزانه ای هم دارد.این هم مطلب حسین آقا:


دكتر علي شكوري راد هم به جرگهء وبلاگ نويسان پيوست. شكوري راد دو سه ماهي مي شود كه در پي آغاز به كار
جدي اين سايت بود اما مشكلات فني و كمي هم فرصت به خود دادن براي دست گرمي مانع از ورود جدي تر او به اين عرصه شده بود. او نام وبلاگش را از نام روستاي پدري اش"گلجه" وام گرفته، انتخابي كه نشان از روحيات خاص او دارد. شكوري راد يك دوم خردادي خط امامي است كه براي دفاع از گذشتهء هويتي و تباري جريان خط امام براي خودش رسالتي خاص قايل است. او هويت گرايي است كه در دوران پر مجادلهء دههء 60 يك فعال دانشجويي در مركزيت دفتر تحكيم وحدت بود. تشكلي كه حالا با همان نام آرمان هاي ديگري را نسبت به آن سالها پي مي گيرد و حتا از برخي رفتارهاي تحكيم اوليه برائت مي جويد. اين مساله از طرف بسياري از فعالان آن زمان با سكوت مواجه و حتا گاهي با همراهي با نسل جديد مواجه است اما شكوري راد نه تنها قايل به دفاع از گذشته است بلكه نسبت به فعاليت كساني كه بن مايه هاي فكري تشكيل تحكيم را قبول ندارند منتقد است و گاه با ادبيات اخلاقي، گاه با منطق حقوقي و قانوني و گاه با زبان سياسي نسبت به فعاليت هاي سالهاي اخير تحكيم به صورت منتقدانه مواجه شده است. اما اينكه او در وبلاگ گلجه چقدر وارد اين مجادله شود چيزي است كه زمان مشخص خواهد كرد و به نظرم حتا خود او هم به تنهايي تعيين كنندهء ميزان اين مجادله نخواهد بود. اما به نظرم در هر شرايطي گفتگوي شكوري با منتقدان اش در اين وبلاگ به نفع هر دو طرف خواهد بود. من به عنوان كسي كه با بخشي از منتقدان جدي شكوري سابقه ي رفاقت قديمي دارم و هم با خود آقاي شكوري و ديدگاه هايش از نزديك آشنام، به جد معتقدم كه گفتگوي دوطرفهء آنها نه آن كه به نقطهء مشتركي برسد اما حداقل با فهم حرف طرف مقابل و رفع سوء تفاهم ها به كاهش فاصله ها مي انجامد. به خصوص در يكي دو سال اخير نسبت هايي كه از سوي برخي دوستان منتقدم نسبت به ديدگاه هاي شكوري شنيدم مي دانم كه واقعي نيست و از آن سو برخي مواضع انتقادي دكتر شكوري راد نسبت به كساني كه با آنها مرزبندي دارد با استفاده از برخي منطق ها و باورهاي خود وي قابل نقد است.به واقع فضاي حاكم در بين شكوري و منتقدان اش سرشار سوءتفاهم هايي است كه البته برخي دوستان در پديدآوري آن تعمد و شيطنت دارند كه حالا بماند براي بعد.

از ديگر ويژگي هايي كه از دكتر شكوري سراغ دارم سماجت او در كاري است كه آغاز مي كند. در دوران همكاري با او در ستادهاي انتخاباتي مجلس هفتم كه در نهايت به عدم شركت انجاميد و رياست جمهوري نهم كه او رييس ستاد دكتر معين بود، او را فردي پيگير يافتم كه در چارچوب تعريف شدهء خودش بسيار پي گير است. اين مساله در كنار زبان طنز معروف او در بين دوستان نزديك اش که مایه ی نشاط بسیاری از جلسات داخلی دفتر سیاسی و شورای مرکزی مشارکت است، شجاعت و صراحتش به خصوص در برابر اقتدارگرايان و بالاخره بي خاصيت نبودن و اين كه نظراتش را مستقيم مي گويد، نويد از يك سايت شخصي خواندني مي دهد. به شرطي كه به قول مسيح علی نژاد بر قله ننشيند و ساده و وبلاگي سخن بگويد.

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/17

نظرات

nader razavy :

آقای شکوری راد
صادقانه می گویم هر وقت تیتر خبری در مورد شما می خوانم با نگرانی آن را می خوانم
امیدوارم در آینده نزدیک مانند سایر اصلاح طلبان حقیقی وقت تیتر خبری مر بوط به شما
می بینم با شادابی و شوق بخوانم نه با نگرانی و دلهره
موفق باشید

شکوری: از اینکه چنین شده است متاسفم. نه اینکه پیش بینی نمی کرده ام که برخی دوستان خوب نگران طرح برخی مباحث از جانب من خواهند شد.آنچه من را بر آن داشته است انتقاد هایی را متوجه فعالیتهایی که به اسم دفترتحکیم وحدت انجام می شود بکنم گسست آنها از اصالتهای این نام بوده است. من این کار را اخلاقی نمی دانم هر چند به اضطراری که آنها را وادار به این کار کرده است واقفم. در مصاحبهء مفصلی که تابستان گذشته با روزنامهءشرق داشتم در این مورد توضیح داده ام.انشاءالله آن را بزودی در سایت قرار خواهم داد.

 

میرا قربانی فر :

تبریک میگم بابت وبلاگتون. یکی از خوبی های وبلاگ ارتباط مستقیمی هست که به وجود میاد بدون واسطه و این یک امتیاز بزرگ هست.

 

حسين نوراني :

عرض سلام و ادب
از اظهار لطفتان ممنونم.اميدوارم اين وبلاگ بماند و ببالد. با شناختي كه از شما هست اداره اين سايت با هدف و رسالتي مشخص ادامه خواهد داشت و كانال ارتباطي خوبي براي شما و مخاطبانتان خواهد بود.

 

يك دوست :

آقاي دكتر وبلاگ حواندني‌داريد، يك غلط تايپي داشتيد كه مي‌شه جمعا نوزده انضباط درست تر از انظباط است

شکوری: ممنون. اصلاحش کردم

 

احمد شكوري راد :

وبلاگت را ديدم از اسم قشنگ و مطالب زيباوعواطف واحساسات نهفته در آنها و..بسيار استفاده كردم و لذت بردم.فقط مطالب اديت لازم دارند مثلا در مطلب گزاره نادرست يك پاراگراف چندين بار تكرار شده! موفق باشيد.

 

نقی عبدالجوادی دستجردی :

سلام دکتر.من بلاگت به دوستانم معرفی کردم.

http://www.naghi-javady.blogfa.com/post-43.aspx

شکوری : متشکرم

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007