« درک اصلاح طلبان از واقعیت توزیع قدرت در ایران | اول دفتر | حجه الاسلام قابل پس از آزادی در دفتر سیاسی جبهه مشاركت »

اگر چفيه زينت ماست، ما نیز زینت چفیه باشیم

بسیج مدرسهء عشق است. یادم نیست این جمله گفتهء شهید رجائی است یا مهندس موسوی. اما حکایت بسیجی است که رزمندگان اسلام در آن یک شبه ره صد ساله می پیمودند وامام عارفان به حالشان غبطه می خورد وبر دستانشان بوسه می زد. این که امروز بسیاری از جوانان تلقی دیگری از بسیج یافته اند جای تاسف بسیار دارد. آیا آنان که باید، به این مساله توجهی دارند؟ استفاده ابزاری از بسیج برای از میدان در کردن رقبای سیاسی بدعت خطرناکی بوده که با بی پروایی کامل پایه گذاری شده است به نحوی که امر بر امام جمعهء مشهد مشتبه شده و اخیراً آنچه را که امام همیشه عکسش را تاکید می کرده اند به ایشان نسبت داده است و بسیچج را ترغیب به دخالت در انتخابات کرده است.
ورود در رقابت سیاسی یعنی پذیرفتن امکان داشتن مخالف سیاسی و برای مجموعه ای که تحمل داشتن مخالف ندارد و نمی تواند شکست را بپذیرد و تحمل کند بسیار خطرناک است زیرا قواعد رقابت سیاسی را رعایت نخواهد کرد و به دامن بی قانونی وتخلف در خواهد غلتید.
نطق زیر را در مجلس ششم و در هفتهء دفاع مقدس در سال 79 ایراد کرده ام و اکنون در این مجموعه آن را به بسیجیان حقیقی تقدیم می کنم و مطمئن هستم از خواندن آن خرسند خواهند شد .بسم الله الرحمن الرحيم
آغاز سال تحصيلي 80-79 را به همه دانش آموزان و دانشجويان و معلمان و اساتيد دانشگاهها تبريك مي گويم و از خداوند متعال براي اين قشرهاي پويا و فرهيخته، طلب توفيق و بهروزي مي كنم.
هفته اي كه در آن بسر مي بريم يادآور حماسه هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ايران در برابر دشمني است كه جنگ را بر دو ملت ايران و عراق تحميل كرد، جنگي كه سرمايه هاي دو ملت را در آتش خود سوزاند، اما به يمن صبر و پايداري ملت مومن و فداكار اين مرز و بوم از دل آتش جنگ، ملتي آبديده بيرون آمد كه استوار و سرافراز ايستاده است.
براستي جنگ چه بود و چرا خاطره آن پاس داشته مي شود؟ ياد دارم در تابستان سال 67 وقتي كه اخبار بعد از ظهر راديو اعلام كرد جمهوري اسلامي ايران قطعنامه 598 را پذيرفته است همه ما گريستيم ، ‌اگر چه روزهاي پاياني جنگ تحميلي سخت و دشوار بود و اخبار جبهه ها ناخوشايند، اما گريه ما به خاطر دست برداشتن از غرور انقلابي در جنگ و احساس بسته شدن باب شهادت بود كه عشق به آن فرهنگ رايج جوانان پر شور آن دوره بود.
جنگ دو چهره داشت . يك چهره آن ويراني و تباهي امكانات مادي بسيار و يك چهره آن جلوه هاي عشق و ايثار ، سربلندي و افتخار.
بدون ترديد كساني كه فيض حضور در جبه ها را درك كرده باشند، بخصوص آنان كه داوطلبانه و با آگاهي در اين مسير قدم گذاشتند و عشق به شهادت در راه آرمانهاي بلندي كه امام امت مطرح مي فرمود را حتي لحظه اي در جان خويش يافته باشند، شيرين ترين خاطره هاي زندگاني خود را از آن دوران ذكر مي كنند . همه عشق را مي ستايند اما عشقي كه عاشق تماما" از خود بگذرد وخود را در پيش پاي معشوق فدا كند، چيز ديگري است .
ما نسلي هستيم كه همواره غبطه ياراني را مي خوريم كه از ما سبقت گرفتند و يك شبه ره صد ساله رفتند و ما مانده¬ايم محكوم به دست و پا زدن در دنيايي كه جز خون دل نصيبي براي آرمانخواهان و حق طلبان ندارد . بايد ماند و ديد كه چگونه آرمانهاي بلند شهيدان به مسلخ برده مي شود و افتخارات آن عزيزان مصادره به مطلوب كساني مي شود كه دانسته يا ندانسته به سوداگري ارزشها مشغولند.
دلم مي خواست در اين فضاي غبار آلود، هم خود را بپيرايم و هم غبار مظلوميت از چهره عزيز شهداء بزدايم ، خواستم تا تجديد عهدي با شهيدانمان داشته باشم و بگويم ما همچنان درجستجوي آرمانهاي انقلاب اسلامي و شهداي گرانقدر، ‌مسير دوم خرداد را يافته ايم و با همان عشقي كه انقلاب و جنگ را سپري كرديم مسير اصلاحات را مي پيماييم .
ما درهمان نقطه كه شهدايمان پرواز كردند نمانديم ، با متقضيات زمان و مكان كه امام آموخت به آنها بي اعتناء نباشيم، پيش آمده ايم و امروز نير همان نيت و عزم را براي همان مقصود در برنامه دوم خرداد دنبال مي كنيم .
چفيه ام را سالها بود كه بقچه كفنم كرده بودم و به كناري نهاده بودم ، خواستم بياد دوران جنگ و براي گراميداشت هفته دفاع مقدس آن را به گردنم بياويزم. آن را برداشتم و توفيقي شد تا تجديد عهدي نيز با كفنم داشته باشم ، امروز اين چفيه را به گردنم آويخته ام تا اين يادگار شهيدان و فرهنگ ايثار غريب نماند .
چفيه حق بزرگي بر گردن ما دارد در سرماي زمستان جبهه هاي غرب ، شال گردن و درآفتاب گرم جبهه هاي جنوب سايبان شهيدانمان بوده است. عرق جبين آنها را پاك كرده وآب وضوي آنها را گرفته است.‌ زخم بند مجروحان و اسباب همرنگي رزمندگان بوده است . چفيه براي خود نمايي نبود . چفيه براي ايجاد رعب نبود . چفيه نشان مهرباني بود ، ايثار بود ، از خود گذشتگي و تواضع بود. چفيه را مردم دوست داشتند . اكنون هم دوست دارند . اگر ما مدعيان چفيه را نيالاييم و تحت لواي آن خشونت نورزيم و آن را نشان باند و گروه خود نكنيم و مردم ببينند چفيه به گردنها به قانون احترام مي گذارند، آبروي مردم را پاس مي دارند و حريم انساني و آزادي آنان را نگه مي دارند . اگر چفيه زينت ماست ، ما نيز زينت چفيه اين يادگار شهيدان باشيم. تا چفيه به گردنها ، همچون هميشه پناه مردم و مظلومان باشند و مرضي نظر روح ناظر شهيدان. و السلام عليكم ورحمه الله

دنبالك

TrackBack URL for this entry:
http://gollejeh.com/cgi-bin/mt334/mt-tb.cgi/4

نظرات

محمد علی دهقان تفتی :

یاد همه شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس گرامی باد
با آرزوی شفای همه جانبازان عزیز انقلاب اسلامی.

جانبازان را فر اموش نکنیم چون راه شهیدان را پیموده اند.
نطق بسیار زیبا و دلنشینی بود.
بنظرم جبهه مشارکت از آرمان اصلی مردم که شما به حق و به زیبایی به آن اشاره کردید دور شده است.
به دوستانتان آن را یاداوری کنید.
خوشحال می شوم نظرتان را در میلم یا وبلاگم ببینم.

التماس دعا

شکوری: جبهه مشارکت از آرمان اصلی مردم دور نشده است. اما چون عده ای بناحق و برای حفظ موقعیت خود ارزشهای اصلی مردم و انقلاب اسلامی را مستمسک قرار داده اند برخی از دوستان هم برای حفظ وجه تمایز خود با آنها در گفته ها و نوشته های خود کمتر از این مقوله ها یاد می کنند که البته اشتباه است و برخی دوستان را هم به اشتباه می اندازد.

 

س-ا :

سلام عليكم
اگرچه جاي تاسف است كه امام جمعه مشهد علنا سخنان امام را تحريف مي كنند
اما من كه خود از نسل سومي ام حتي يك بار هم در اعلاميه هاي رسمي نديديم دغدغه اين شعارها را
اگرچه من مي دانم شما معتقديد به اين شعارها اما اي كاش در دوستان شما مي گفتند اين حرف ها را به مردم
مردم!ما اين طور كه آقايان مي گويند نيستيم!!!
س-ا از شهرري
موفق باشيد

 

Mohamadreza :

تمامي مطالب شما را مي خوانم از خواندن بعضي لذت مي برم واز بعضي ديكر اطلاعات خود را افزايش ميدهم وبعضا انها را ذخيره مي كنم با انكه كوش من نيز از وعده وعيدهاي مسوولين به مانند اكثر مردم بر شده اما با خواندن مطالب شما و آشنايي بيشتر با شما و حزبتان بايد بكويم به عنوان يك ايراني طرفدار خط مشي شما و حزبتان هستم بيصبرانه منتظر بيروزي شما در انتخابات هستم تا 2خردادي ديكر

 

محمد :

با سلام
با وجود اینکه در تمام انتخاباتی که از سال 67 تاکنون( از زمانی که توانستم رای بدهم)برگزار شده به اصلاح طلبان رای داده ام اما صادقانه بگویم که بعضیها چنان فضا را مغشوش کرده اند که اصلا فکرش را هم نمی کردم که جنابعالی و دوستانتان اهل جبهه هم بوده باشید.

 

ارسال نظرات

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007